Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Võru linnagaleriis on alates teisipäevast kolmes saalis vaadata Eesti akvarellistide ühenduse aastanäitus „Valgus. Vesi. Värv”.

Näitusel on üleval 41 akvarellikunstniku tööd, millest enamik valminud 2016. aastal. Näituse korraldaja Rein Mägari sõnul pole väljapanek koostatud kindla ja siduva teema järgi, vaid lastud kunstnikel välja tuua oma tööde paremik.

„Teadaolevalt sünnib õnnestunud akvarell vee ja värvi omavahelise isepäise mängu oskusliku kinnipüüdmise tulemusel, suuremal või vähemal määral kasutab seda mängu siin iga autor,” ütles Mägar.

Lisaks akvarellistide ühenduse liikmete töödele on Võru näitusel vaadata ka 13 noore autori taiesed.

Vaata pilte ja videolugu näituse avamiselt.

Arved Breidaks

Kohapeal munapraadimise ning Artur Alliksaare luule etlemisega avati teisipäeva õhtul Võru linnagaleriis Põlva Kunstikooli näitus „Kollane päike valgel taustal”.

Tegemist on valimikuga Põlva Kunstikooli õpilastöödest aastatest 2010-2016. Näha on maale, graafikat, veidi skulptuuri ja segatehnikat.

Näituse kujundas Põlva Kunstikooli vilistlane Yyhely Hälvin, õpilasi on nende loomeprotsessis kunstikoolis juhendanud Põlva Kunstikooli õpetajad Voldemar Ansi, Merle Põlluveer, Katrin Roots ning Mart Vester.

Avamise sissejuhatuses praetud muna edastati konsumeerimiseks Võru Kunstikooli direktor Liia Leppikule.

Vaata pilte ja videolugu näituse avamiselt.

Arved Breidaks


Warning: Undefined array key "pages" in /data01/virt43547/domeenid/www.lounaeestlane.ee/htdocs/wp-content/plugins/facebook-messenger-customer-chat/facebook-messenger-customer-chat.php on line 181