Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

12. Võhandu maratoni võitis Leedu tandem Jonas Ragauskas/Juozas Gurevicius, kellel kulus sajakilomeetrise distantsi läbimiseks 8 tundi, 8 minutit ja 41 sekundit.

Seega ei õnnestunud Eesti aerutajatel murda Võhandu maratonil nüüd juba viimased kaheksa aastat kestnud leedulaste valitsemist.

Parimate eestlastena finišeerisid Andres Kaju ja Indrek Kermon võitjast kuus minutit hiljem teisena ajaga 8:14:43.

Kolmas koht läks tänavu rootslaste tandemile Jörgen Kard/Martin Nordstrand, kes lõpetasid eestlastest kõigest kolm sekundit hiljem ajaga 8:14:46.

Võhandu maratoni taas kord võitnud sõitjapaar Ragauskas/Gurevicius võidutses tänavu kolmandat aastat järjest. Jonas Ragauskas on aga kas üksi või koos teise partneriga sõites võitnud Võhandu maratoni nüüd juba viis korda järjest.

ARVED BREIDAKS

VAATA LISAKS: FOTOD JA VIDEO: Tamulal anti start 12. Võhandu maratonile

Laupäeva hommikul kell 7 kõlanud kahuripauguga anti start 12. Võhandu maratonile, mille stardilehele oli üles antud rekordilised 866 paatkonda.

Eesti 729 aluse kõrval oli startimas aerutajaid kokku kümnest Euroopa riigist.

Vihmas antud stardi järel ootas sõudjaid ees sada kilomeetrit Võhandu jõge, mille veeseis on võrreldes eelmise aastaga kümmekond sentimeetrit madalam.

„Sõita saab ja võib-olla peab veidikene keskjooksul rohkem slaalomit sõitma,” lausus maratoni peakorraldaja Hillar Irves reede õhtul Lõunaeestlasele antud intervjuus.

Võistluse finiš on Räpina-Värska teel asuva Võõpsu autosilla juures, kuhu kiiremad võistlejad jõuavad umbes kaheksa tunniga.

ARVED BREIDAKS

VAATA LISAKS: Võhandu 12. maratonil loodetakse murda leedukate võim

Vaata pilte ja videot maratoni stardist.

Tamula järvel antakse laupäeva varahommikul start 12. Võhandu maratonile, millest võtab osa taas kord rekordarv aerutajaid.

Kokku on sajakilomeetrise maratoni starti üles antud 866 paatkonda ehk 165 alust rohkem kui aasta tagasi startis. Lisaks eestlastele on osalejaid veel kümnest välisriigist, neist suurima esindatusega – 37 paatkonnaga – on kohal Läti aerutajad.

Võrreldes eelmise aasta maratoniga, tuleb aerutajatel end valmis panna raskemateks oludeks.

„Vee seis on natukene nigelam, kui eelmisel aastal – kusagil kümme sentimeetrit on vesi madalam, aga üldiselt on okei,” rääkis maratoni peakorraldaja Hillar Irves reede õhtul Lõunaeestlasele. „Sõita saab ja võib-olla peab veidikene keskjooksul rohkem slaalomit sõitma.”

Vee madalam tase teeb sõitmise kohati raskemaks ja seega ka aeglasemaks. „Ma usun, et esimestel mitte,” hindas Irves. „Eks nad pingutavad jälle lagedal rohkem.”

Leedu aerukuningas loodetakse kukutada

Irves ennustab, et tänavuse võidu nimel peetakse maha väga vihane võistlus, sest pärast kaheksa aastat kestnud lätlaste-leedulaste ülemvõimu tahavad eestlased viimaks maratonivõidu koju jätta.

Seni peetud 11-st Võhandu maratonist on vaid kolmel esimesel võidutsenud eestlased. 2006. aastal läks võit juba Lätti ja viimased seitse aastat on võidu võtnud mõni Leedu paatkond. Neist omakorda viimasel neljal aastal on võitjatiimi kuulunud mees nimega Jonas Ragauskas, kes on ka tänavu oma mullust võitu kaitsmas.

„Eks esiots kindlasti pingutab keele ninast välja… seal on päris tihe konkurents ja paljud ihkavad võitu. Kindlasti kõige rohkem ihkavad võitu meie enda mehed,” kinnitas Irves. „Loodame, et sel aastal, üle pikkade aastate, jääb võit koju.”

Start 12. Võhandu maratonile antakse laupäeva hommikul kell 7.

Vaata pilte Tamula rannas käinud ettevalmistustest ja järgnevat videolugu.

ARVED BREIDAKS


Warning: Undefined array key "pages" in /data01/virt43547/domeenid/www.lounaeestlane.ee/htdocs/wp-content/plugins/facebook-messenger-customer-chat/facebook-messenger-customer-chat.php on line 181