Sporditarbed, spordivarustus e-spordipood:sportlik.ee

 

Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Alarahastatuse tõttu on Eesti veterinaaria allakäigul ning halvemal juhul muutub loomaarstide teenus Eestis ajapikku luksuseks, kardab Magnum Veterinaaria AS juhataja Heikko Mäe.

„Mõistame Eesti Maaülikooli probleemi ja näeme, et mingil põhjusel on Eestis olukord veterinaaridega palju halvem kui Lätis või Leedus,” ütles Magnum veterinaaria AS juhatuse liige Heikko Mäe.

„On häbiväärne, et hoolimata mõned aastad tagasi vastu võetud seadusesättest, mille kohaselt oleks riik pidanud maaülikooli loomaarstiõppe kliinilise õppe jaoks eraldama lisaraha, pole seadust siiani täidetud ja loomaarstide õpetamise tase näitab seetõttu langemistendentsi,” lisas ta

Kui riik siiski ei leia loomaarstide kliiniliseks õppeks seaduses ette nähtud lisarahastust, võib see viia maaülikooli rahvusvahelisest akrediteeringust ilmajäämiseni, mille tulemusena kannatab rängalt kogu veterinaaride õpe.

„Kuigi Eestis tegutseb veterinaariavaldkonnas palju tublisid tegijaid, pärsib kogu valdkonna arengut siiski nii raha kui koolituste ja tehniliste võimekuste puudumine,” tõdes Heikko Mäe. „Alati on alternatiiv minna õppima välismaale või leida tööjõudu välismaalt, aga kas me seda tegelikult tahame?”

Loomaarstide kliiniline õpe on kulukas ja kõikide vajaduste katmiseks vajab maaülikool aastas veidi üle poole miljoni euro lisaraha. Praegu toetab riik loomaarstide praktika korraldust pea kümme korda väiksema summaga.

„See on ka murettekitav näide sellest, kuidas Euroopa Liidu rahastusega on võimalik investeerida korralikku tehnikasse, kuid ilma jätkuinvesteeringuteta on isegi tehnika hooldamine ja kaasajastamine keeruline,” lisas Mäe.

Lõunaeestlane

FOTO: Pixabay