Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Jaapan tunnistas Eesti suu- ja sõrataudivabaks riigiks, mis kinnitab Eesti toidu ohutust jaapanlaste silmis ja avab võimaluse hakata tõusva päikese maale eksportima veiseliha.

„Jaapanist saadud positiivne uudis kindlustab juba Jaapanisse eksportivate Eesti ettevõtete konkurentsipositsiooni Jaapani turul ning tagab ka selliste piimatoodete ekspordi, mida täna veel välisturgudele ei müüda,” sõnas maaeluminister Tarmo Tamm.

Olgugi et Eestis pole taudi esinenud juba aastakümned, ei kuulunud Eesti seni Jaapani poolt tunnustatud suu- ja sõrataudist vabade riikide nimistusse.

Veisekasvatajail ekspordihuvi Jaapanisse

Eestist pole lihatooteid varasemalt Jaapanisse eksporditud, mistõttu pole Eesti tootjatel olnud ka vajadust Jaapanile suu- ja sõrataudi puudumist riigis tõendada. Nüüd on see huvi tekkinud, kui mullu pöördus ekspordisooviga Jaapanisse veterinaar- ja toiduameti poole üks Eesti veiselihasektori ettevõte.

„21. aprillil kohtusin oma Jaapani visiidi raames Jaapani aseministri Yosuke Isozakiga, kellele andsin üle veterinaar- ja toiduameti poolt kokku pandud taotluse Eesti veiseliha turulepääsuks, mis sisaldas muu hulgas ka vastuseid küsimustele loomataudide, s.h suu- ja sõrataudi esinemise kohta Eestis. Jaapani minister kinnitas mulle, et vastus taudivabaks tunnustamise asjus saabub lähiajal, kuid nii kiiret vastust ei osanud keegi oodata,” lisas Tamm.

Möödunud nädalal Tokyo saatkonnale edastatud teade ei taga küll kohe impordiluba Eesti veiselihale – riigi tunnustamine suu- ja sõrataudivabaks on üks etapp loa saamise protsessis, mis hõlmab lisaks taudivabaduse tõendamisele ka Eesti toidujärelevalve süsteemi ja eksportida sooviva ettevõtte nõuetekohasuse hindamist, teatas maaeluministeerium.

LÕUNAEESTLANE


Warning: Undefined array key "pages" in /data01/virt43547/domeenid/www.lounaeestlane.ee/htdocs/wp-content/plugins/facebook-messenger-customer-chat/facebook-messenger-customer-chat.php on line 181