Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Hooletust lõkkepõletamisest alguse saanud kulupõleng ähvardas Vastseliina vallas elumaja süüdata.

Häirekeskus teatas kell 16.22, et Voki külas põleb ühel hektaril kulu ning maastikupõleng on jõudnud elumajast 20 meetri kaugusele.

Päästjad said tulele piiri peale ja õnneks hooned ei süttinud, vahendas Lõuna päästekeskuse pressiesindaja.

Hooletu lõkkepõetaja andmed edastati päästekeskuse menetlusinspektoritele.

Lõunaeestlane

FOTO: Lõuna päästekeskus

Vabaerakonna riigikogu saadikud esitasid peaministrile arupärimise Vastseliina valla saatuse kohta, tuues selle näiteks haldusreformiga kaasnevatest totrustest.

„Me tahame teada peaministrilt, milline on tema seisukoht valitsusjuhina seoses Vastseliina valla tulevikuga Võrumaal,” ütles riigikogu liige Monika Haukanõmm (pildil) arupärimist teisipäeval üle andes.

„Vastseliina, nagu me kõik teame, on ajalooliselt olnud praegusest omavalitsusest oluliselt suurema kihelkonna süda ning 5000 elaniku nõue käib praegusele Vastseliina vallale ilmselgelt üle jõu,” lisas ta.

Vastseliina kihelkonda oma ajaloolistes piirides pole Haukanõmme sõnul võimalik taastada, sest selle eri osad on liitunud teiste loodavate omavalitsustega. Nii on Vastseliina sõlminud ühinemislepingu Orava vallaga, kellega koos suudetaks luua 2690 elanikuga omavalitsus.

„Vastseliina valla võimalik liitumine Orava vallaga Põlvamaal ei anna ka midagi. Teisalt ootab ees ilmselt ka sundliitmine Võhandu vallaga, kus Vastseliina jääb ääremaaks,” lisas Haukanõmm.

Vabaerakond küsib valitsusjuhilt, millist nõu ta praeguses olukorras annab Vastseliina ja Orava valla juhtidele? Samuti küsitakse, miks pole valitsus võtnud midagi ette 5000 elaniku nõude seisukoha ümbervaatamiseks.

Lõunaeestlane


Warning: Undefined array key "pages" in /data01/virt43547/domeenid/www.lounaeestlane.ee/htdocs/wp-content/plugins/facebook-messenger-customer-chat/facebook-messenger-customer-chat.php on line 181