Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Vastseliina piiskopilinnuse varemete juures pandi neljapäeval nurgakivi rajatavale palverändurite majale, kuhu juba aasta pärast on oodatud ajaloost ja Vastseliina imest huvitatud palve- kui ka huvirändurid.

„Täna on tõesti ajalooline päev, 15. juuni 2017 aasta, kui Vastseliina palverändurite maja saab kauaoodatud nurgakivi,” tõdes Vastseliina linnuse kojaülem Tiina-Maarja Einla Lõunaeestlasele.

Järgmise aasta kevadel avatavasse palverändurite majja seatakse üles ekspositsioon, mis võimaldab uudistajal kogeda ja lähemalt mõista keskaegsete palverändurite eluviisi. Samuti ammutada teadmisi tähtsamatest palverännuteedest keskajal, aga ka tänapäeval.

„Palverändurite maja hakkab rääkima Vastseliina linnuse kui palverännu sihtkoha lugu ja valgeristi imet,” selgitas Einla. „Kes need palverändurid olid, kes siia keskajal tulema hakkasid kui paavst Vastseliina pühaks kuulutas, millist elu nad elasid, mis neid selle teekonna peal ootas?”

Lisaks palverändurite majale rajatakse linnusesse ka vabaõhukabel. See tuleb kohta, kus sajandeid tagasi sündinud ime Vastseliina üle Euroopa tuntuks tegi.

Imekohale kerkib kabel

Pärimuse järgi nähti 1353. aasta septembris kabeli altari kohal hõljumas risti ja kaht vahaküünalt, mis säranud üleloomulikus valguses. Selle loo tunnistas paavst imeks, mis avaski palveränduritele tee Liivimaa veerele, kus pimedad jälle nägijaks ja kurdid kuuljaks olla saanud.

Et linnuse õuel asunud imepaik taas leitav oleks ja et taas oleks koht, kus imed võiksid sündida, rajatakse tuleval aastal linnuse õuele kabel.

„Kogu linnusekompleks saab läbimõeldud liikumise, valgustuse, tähistuse ja vabaõhukabeli, mis linnuse pühale kohale kerkib,” ütles Einla.

Teemapark plaanitakse täies mahus avada 2018. aasta sügisel.

Vaata pilte ja järgnevat videolugu palverändurite maja nurgakivi panekult.

ARVED BREIDAKS

Vastseliina linnuses 6. mail toimuva perepäevaga tähistatakse Võrumaal Euroopa päeva.

Linnuses saab harjutada vibulaskmist, toimub katapuldi ja kaltsunuku valmistamise meistrikoda. Koos linnuserahvaga rännatakse keskaega ning degusteeritakse tolleaegseid jooke. Väiksematel on võimalus õuealal sõita poniga, vahendas maavalitsus.

Euroopa Liidus tähistatakse Euroopa päeva 9. mail meenutamaks 1950. aastal Prantsusmaa tollase välisministri Robert Schumani poolt välja antud deklaratsiooni, milles ta tegi ettepaneku luua Euroopa riikideülene ühendus. Nüüdisajal on Schumani päev üks Euroopa Liidu sümboleid.

LÕUNAEESTLANE


Warning: Undefined array key "pages" in /data01/virt43547/domeenid/www.lounaeestlane.ee/htdocs/wp-content/plugins/facebook-messenger-customer-chat/facebook-messenger-customer-chat.php on line 181