Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Varstu Keskkoolis teeb sel nädalal uksed lahti valla noortetuba, kus noortele pakutakse kooliväliseks ajaks uusi huviringe, ühistegevusi ja tegevusvahendeid.

„Varstu noorteklubi „Kõgõkogo” on saanud 12 aastaseks ning noortetoa avamisega on paslik noorte tegevust värksendada ja mõtetele-tegudele uut hoogu anda,” lausus Varstu vallavolikogu esimehe ja Varstu Keskkooli direktor Ale Sprenk.

Varstu noortetoa loomisega on kõikides Võrumaa piiriäärsetes valdades olemas noorsootööasutused, mis pakuvad noortele tegevusvõimalusi kodukoha lähedal.

Noortetoas saavad kohalikud noored koolivälisel ajal üheskoos põnevaid algatusi teha, turvaliselt ja huvitavalt vaba aega veeta, kodukoha arengule kaasa aidata.

Varstu noortetuba avatakse reedel, 20. jaanuaril kell 17.

Lõunaeestlane

Varstu vallas puhkes teisipäeva ennelõunal tulekahju elumajas, kus elas eakas naine.

Häirekeskus sai kell 10.26 teate, et Varstu alevikus Pilpajärve tänaval põleb kahe korteriga paarismaja, kus sees on vanem inimene.

Päästjate saabumise ajaks oli põlevas korteris elanud naine ise välja saanud ja kiirabi võttis ta esmaabi andmiseks oma hoole alla, teatas Lõuna päästekeskuse pressiesindaja.

Päästjad piirasid tule leviku teisele majapoolele ning avasid tulekahju kustutamiseks osa hoone katusest ja seintest. Põleng kustutati kella 12.44.

Paarismaja teine pool jäi alles, kuid põlenud pool muutus elamiskõlbmatuks.

Menetlusinspektorite esialgsel hinnangul on tõenäoline, et põleng sai alguse hooletusest lahtise tule kasutamisel või kütmisel.

Mõniste päästekomando meeskond oli korteris varasemalt tuleohutusalast nõu andmas käinud. Tõsiseid tuleohutusprobleeme tol korral ei leitud, suitsuandur oli olemas ja töökorras. Ka kustutustööde käigus leidsid päästjad sulanud ja laest alla kukkunud hoiatusseadme.

Lõunaeestlane

Fotod: Lõuna Päästekeskus


Warning: Undefined array key "pages" in /data01/virt43547/domeenid/www.lounaeestlane.ee/htdocs/wp-content/plugins/facebook-messenger-customer-chat/facebook-messenger-customer-chat.php on line 181