Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Valgjärve vallas käisid päästjad esmaspäeval kustutamas lõket, kus muu prügi hulgas põletati ka telereid.

Maaritsa külas tehti loodust reostavat lõket kella 13.41 ajal. Lisaks vanadele teleritele põletati lõkkes ka plastikut ja muud prügi.

Päästjad kustutasid keskkonda saastava lõkke ja selgitasid tuld teinud inimesele, et selliste jäätmete põletamine on seadusevastane tegevus, teatas Lõuna päästekeskuse pressiesindaja.

LÕUNAEESTLANE

Valgjärve vallas puhkes reede õhtul tulekahju Valgjärve külas asuvas puidutööstuses, mis kustutati tänu vabatahtlike päästjate kiirele tegutsemisele.

Häirekeskus sai kell 18.57 teate, et süttinud on Fripuit OÜ hoone katusealune. Sündmusele reageerisid samas asuvad Valgjärve vabatahtlikud, kes võtsid katusekonstruktsioonidelt suuremad leegid maha, vahendas Lõuna päästekeskuse pressiesindaja.

Koos kutseliste päästjatega kustutati põleng kella 20.

Kergeid tulekahjustusi sai umbes 20 ruutmeetri ulatuses katusekonstruktsioone ja isolatsioonimaterjali.

Päästetöö juhi esialgsetel andmetel võis tulekahju põhjustada katlamaja korstnast lennanud säde. Puidutööstuse juhtkond ise on Valgjärve vabatahtliku päästekomando loomise initsiaator ja nende toetaja.

Lõunaeestlane

Regionaalhalduse minister Mihhail Korbi kinnitusel on üsna tõenäoline, et ühinevad Kanepi, Kõlleste ja Valgjärve vald saavad valitsuselt erisuse jätkata vähem kui 5000 elanikuga vallana.

„Hindan Kanepi, Valgajärve ja Kõlleste valdade jätkamist ühe omavalitsusena üsna tõenäoliseks,” ütles Korb kohtumisel Põlvamaa omavalitsusjuhtidega, vahendas maavalitsuse pressiesindaja.

Korb soovitas Kanepi vallaks ühineval triol võtta eelkõige ette omavalitsuse võimekust hindavad punktid, mille järgi valitsusele oma sõnumit edastada.

„Üheks heaks argumendiks oleks kindlasti Kanepi kui ajaloolise kihelkonnakeskuse tugevdamine,” lausus maavanem Igor Taro.

9. jaanuaril tegi haldusreformi Lõuna-Eesti komisjon valitsusele ettepaneku sundliita napilt 5000 elaniku piiri alla jäänud Kanepi, Kõlleste ja Valgjärve ühinemisel tekkiv vald Põlva vallaga. Nädal hiljem kohtus Taro kolme valla juhtidega, et olukorda selgitada.

„Selgitasin vallajuhtidele piirkondliku komisjoni otsust ja ka seda, milliseid asjaolusid oma taotluses rõhutada, et see oleks usutav,” lisas maavanem. „Ka erisuste ettepanekud otsustab piirkondlik komisjon ning olen valmis kaitsma tulevase Kanepi valla inimestele võimalikult head lahendust.”

Lõunaeestlane


Warning: Undefined array key "pages" in /data01/virt43547/domeenid/www.lounaeestlane.ee/htdocs/wp-content/plugins/facebook-messenger-customer-chat/facebook-messenger-customer-chat.php on line 181