Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Valga linnas varises neljapäeva õhtul betoonplokk töömehe peale, kes õnneks tõsisemalt vigastada ei saanud.

Häirekeskus sai kell 19.45 teate, et Laatsi tänaval varises hoone vundamendi lahtikaevamisel betoonplokk töötava mehe peale ja mees jäi betooni ning muldvalli vahele kinni.

Õnneks olid hädalise käed vabad ning ta sai ise hädaabikõne teha, vahendas Lõuna päästekeskuse pressiesindaja.

Päästad lükkasid puuprussi abil betoonploki abil eemale, toestasid selle ning tõmbasid kannatanu süvendist välja.

Kiirabi toimetas kannatanu haiglasse. Kiirabitöötajate esialgsel hinnangul mees tõsisemalt viga ei saanud.

LÕUNAEESTLANE

FOTO: LÕUNA PÄÄSTEKESKUS

Valga linnapea Kalev Härk ja Läti Tööhõiveagentuuri direktori asetäitja Aiga Balode allkirjastasid kolmapäeval partnerluslepingu piiriülese tööhõive edendamiseks.

Projekti peamine eesmärk on tuua kokku tööandjad ja tööotsijad, sõltumata nende vahel olevast riigipiirist, teatas Valga linnavalitsus.

„Töötajate liikumisvabadus aitab inimestel leida töökoht, mis vastab nende oskustele ning ületada tööturu kitsaskohti,” lausus linnapea Kalev Härk.

Eesti-Läti projekti raames viiakse läbi uuring olukorra kaardistamiseks ja tegevuste planeerimiseks. Lisaks korraldatakse mitmeid üritusi nii tööotsijatele kui ka ettevõtjatele.

Projekti juhtpartneriks on Läti Tööhõiveagentuur ning partneriteks lisaks Valga linnavalitsusele Valka novads ja Eesti Töötukassa. Projekti kogumaksumuseks on 422 683 eurot.

LÕUNAEESTLANE

Valga kultuuri- ja huvialakeskuses peetakse neljapäeval Liivimaa töömessi, et viia kokku Eesti ja Läti tööotsijad ning tööandjad.

Messil on esindatud kokku 34 tööandjat, neist seitse Lätist.

Töötukassa Valgamaa osakonna juhataja Merike Metsavase sõnul pakutakse messil ligi 300 töökohta ning erinevaid ameteid on üle poolesaja.

„Liivimaa töömess on atraktiivne tööandjate seas, sest just siin on võimalus leida mõlema riigikeele oskusega töötajaid,” rääkis Metsavas.

Kolmandik tööandjatest on messil esimest korda ning esindatud on väga erinevad valdkonnad. Sel korral otsivad tööandjad lisaks lihttöö tegijatele ka erinevate erialade spetsialiste. Pakutakse suviseid hooajatöid, mis sobivad ka noortele. Samuti on mitmed tööandjad valmis tööd ja praktikakohti pakkuma vähenenud töövõimega inimestele.

LÕUNAEESTLANE

Valgas ärandati kolmapäeval kella 20 paiku maja ette pargitud lukustamata ja sõiduvalmis sõiduauto Audi 80.

Vaarika tänava maja ette pargitud Audil olid uksed lahti ja süütevõti süütelukus, vahendas Lõuna prefektuuri pressiesindaja.

Ärandatud auto leiti hiljem Valli tänavalt, kust see Valga politseimaja hoovile teisaldati.

LÕUNAEESTLANE

Valga linnavolikogu kinnitas reedel tänavuse 4,4 miljoni euro suuruse lisaeelarve, mis kulub teede ja tänavate remondiks ning linnaruumi parandamiseks.

„Enim raha, kokku peaaegu kaks miljonit eurot, suunatakse teede ja tänavate remondiks,” rääkis linnapea Kalev Härk. „Põhitänavatest rekonstrueeritakse Võru tänav Lõuna tänavast kuni Karula valla piirini, Tartu tänavale tehakse uus ülekate ning remonditakse Pikk ja Petseri tänava ristmik.”

Mustkatte alla planeeritakse viia Paju, Vahe, Narva, Siguri, Ploomi, Kevade, Muru, Talve tänav. Asfaldi freesimisest tekkiva puruga parandatakse Tambre linnaosa tänavate seisundit. Lisaks remonditakse või ehitatakse kõnniteid Vabaduse, Aia, Neulandi ja Puiestee tänaval.

Samuti planeeritakse tänavu jätkata tänavavalgustuse ehitamist, oluliste hoonete renoveerimist ja kesklinna väljaehitamist.

„Investeeringuteks hoonetesse suunatakse kokku 750 000 eurot, millest lõviosa läheb Valga Gümnaasiumi õpilaskodu loomisele J. Kuperjanovi 12 hoonesse ja Riia 5 hoone taastamiseks,” sõnas Härk.

Lisaeelarves on ette nähtud raha ka mahajäetud hoonete lammutamiseks, millega soovitakse aasta jooksul kõrvaldada linnapildist vähemalt kolm mahajäetud kortermaja.

Peale lisaeelarve vastuvõtmist kujuneb Valga linna 2017. aasta eelarve kogumahuks 17,5 miljonit eurot.

Lõunaeestlane

Valga linnas puhkes neljapäeva hommikul tulekahju garaažis, kus hoiti BMW vähelevinud mudelit.

Häirekeskus teatas tulekahjust Pikk tänaval asuvas garaažis kell 6.20. Päästjad selgitasid, et süttinud oli L-kujuline kõrvalhoone, milles kuur, panipaik, saun ja garaaž.

Tulekahju levik piirati pooleteise tunniga. Põlengus hävis garaažiosa sisustus koos sõiduauto BMW 3. seeria haruldase mudeliga, vahendas Lõuna päästekeskuse pressiesindaja.

Tulekahjustusi sai ka kuuriosa koos puudega ning põleng levis osaliselt saunaosa katuse alla. Kustutustöid raskendas asjaolu, et ehitise seinad ja katus olid plekist, mida tuli tulekolletele ligipääsuks lahti võtta.

Tulekahju kustutati kella 9.36. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Lõunaeestlane

FOTOD: Lõuna päästekeskus

 

 

 

 

 

 

Valgas puhkes neljapäeva õhtul tulekahju Metsa tänaval asuvas mahajäetud vanas sõjaväehoones.

Häirekeskus sai teate tulekahjust kell 20.23. Päästjate saabudes põles kahekorruseline hoone keskelt lahtise leegiga, teatas Lõuna päästekeskuse pressiesindaja.

Hoone oli ka varem samast kohast põlenud ja selle osa katusest sisse kukkunud. Tulekahju kustutati kella 21.18.

Lõunaeestlane

Säde pargis plaanitakse tänavu augustis toimuva Valga pärimuspeo ajal läbi viia 19. sajandi traditsioonidele vastav Hargla kihelkonna pulm, mille toimumiseks otsitakse vabatahtlikku pruutpaari.

Pruutpaarid saavad endast teada anda kuni 9. märtsini. „Vahvate ja julgete soovijatega viime läbi kohtumised ning vestluse, mille alusel valib korraldusmeeskond välja ühe paari,” selgitas Valga muuseumi haridus- ja projektijuht Merili Madissoo.

Koos pruutpaariga valmistatakse suviseks pulmapeoks ette ka perekonnad, kellele tuleb tutvustada kombestikku ning koolitada, et muidu isiklik ning privaatne sündmus saaks avalikkuse ees väärikalt ja rõõmsalt peetud.

Lisaks pruutpaarile ootab Valga muuseum inimeste kaasalöömist 19. sajandi pulmapärimuse talletamisel.

„Kui perekonnas või tutvusringkonnas on keegi, kes võiks vanemate jutustuste põhjal teada traditsioonilisi 19. saj maarahva pulmakombeid Hargla kihelkonnas, omada esemeid või fotosid, võta palun meiega ühendust, et kaasa aidata pulmapärimuse kogumisele,” rääkis Valga muuseumi varahoidja-programmijuht Marju Rebane.

Tänavu kolmandat korda toimuv Valga pärimuskultuuri pidu keskendub igal aastal erinevale pärimuslikule teemale.

Lõunaeestlane

Valga tänavuse aasta eelarve maht on 13,1 miljonit eurot.

Valgas on tänavu kavas tõsta lasteaedade, huvikoolide ja üldhariduskooli pedagoogide töötasu alammäära, korrastada linnaruumi ning vähendada räämas hoonete arvu.

Linnapea Kalev Härk ütles, et laste- ja noorteaastale kohaselt toetab linnaeelarve senisest rohkem noorte omaalgatusprojekte: avatud noortekeskus saab iseseisvaks asutuseks ja Valga gümnaasiumi parimatele õpilastele makstakse stipendiumi.

Planeeritavad investeeringud on kavas linnavolikogule lisaeelarvena kinnitamiseks esitada märtsis, teatas linnavalitsus.

Lõunaeestlane


Warning: Undefined array key "pages" in /data01/virt43547/domeenid/www.lounaeestlane.ee/htdocs/wp-content/plugins/facebook-messenger-customer-chat/facebook-messenger-customer-chat.php on line 181