Valitsus suurendab ujumise algõpetuse rahastamist
Valitsuskabinet toetas ettepanekuid ujumise algõpetuse taseme tõstmiseks ja metoodika uuendamiseks, et tagada kõigile ujumise algõpetuse läbinud lastele vajalik ujumisoskus.
Valitsus otsustas kinnitada alates 2018. aastast iga-aastaselt esimese kooliastme ujumise algõpetuse kursuse läbiviimise riigipoolseks panuseks 1,2 miljonit eurot, mis eraldatakse kohalikele omavalitsustele.
Praeguse õppekava kohaselt peab laps suutma läbida vees 25 meetrit, kuid ellujäämiseks vajalikke oskusi see ei taga. Tegelik ujumisoskus on olemas ujumise algõppe programmi läbinud lastest vaid 14 protsendil.
Tuleb osata vette hüpata
Vastavalt ujumisliidu ja päästeameti 2015. aastal väljatöötatud õppematerjali järgi tuleb ujumisoskust hinnata kriteeriumide kohaselt, mis on levinud ka Põhjamaades.
Selle järgi tuleb suuta hüpata sügavasse vette, ujuda 100 meetrit rinnuli, sukelduda, tuua käega põhjast ese, paigal püsides puhata ja vahendada asendeid 3 minutit, seejärel ujuda 100 meetrit selili ja tulla veest välja.
Selle saavutamine on võimalik, kui kohustuslike ujumise algõpetuse tundide arv tõuseb praeguselt keskmiselt läbiviidavalt 24 tunnilt 40 tunnini. Sealjuures on arvestatud, et ühel treeneril on rühmas korraga kuni 12 last.
Lõunaeestlane