Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Põlva vallas reede õhtul elumajas puhkenud tulekahjus sai kaks inimest kergemaid põletushaavu ja viidi haiglasse.

Häirekeskus sai kell 21.17 teate elumaja põlengust Meemaste külas, kus teataja sõnul oli kahekordse maja katuse alt leek juba väljas.

Kaks inimest olid majast ise välja saanud, kuid nad arvasid, et majas võib veel keegi olla, vahendas Lõuna päästekeskuse pressiesindaja. Suitsusukeldujad sisenesid hoonesse otsima nii väidetavalt seal olnud inimest kui ka tulekollet.

Tulekolle leiti esimeselt korruselt köögist ning kustutati. Inimest, kes arvati hoones olevat, ei leitud ka kogu hoone läbiotsimisel.

Kiirabi viis kaks kergemaid põletushaavu saanud inimest haiglasse.

LÕUNAEESTLANE

Sõmerpalu vallas süttis ööl vastu reedet arvatavasti pikselöögist põlema saun, ähvardades süüdata ka teised läheduses olevad hooned.

Häirekeskus sai kell 3.51 teate Lilli-Anne külast, kus oli puhkenud tulekahju saunas.

Päästjate saabumise ajal ulatus leek juba sauna katusest välja, vahendas Lõuna päästekeskuse pressiesindaja.

Ära suudeti hoida tule levik teistele kõrvalhoonetele ja metsa. Tulekahju kustutati kell 4.52.

Päästetöö juhi esialgsel hinnangul võis tulekahju põhjustada pikselöök.

LÕUNAEESTLANE

Päästjad said teisipäeval Põlvas ja Antslas väljakutse sündmusele, mis oli alguse saanud köögipliidist.

Kell 13.20 sai häirekeskus teate tulekahjust Põlvas Lina tänaval. Sündmuskohal selgus, et elamus oli suitsenud sisse lülitatud elektripliit. Päästjate saabumise ajaks oli elektriseade majast juba välja viidud.

Vähem kui tund hiljem, kell 14.13 sai häirekeskus teate tulekahjust Antslas, kus helistaja sõnul oli kortermajas tunda suitsulõhna ning korterist, kust suitsu tuli, võis viibida ka vanem inimene, vahendas Lõuna päästekeskuse pressiesindaja.

Päästjad sisenesid korterisse ning selgus, et seal oli toit unustatud pliidile. Päästjad eemaldasid toidu pliidilt ning tuulutasid ruumid. Toas viibinud inimese vaatas üle kiirabi.

LÕUNAEESTLANE

Räpina maantee tööstushoones puhkes teisipäeva õhtul tulekahju.

Häirekeskus sai teate tulekahjust kell 21.06. Päästjate saabudes põles kahekordses kivist tööstushoones asuva ettevõtte tööruum.

Tulekahju kustutati kell 22.48, teatas Lõuna päästekeskuse pressiesindaja.

Õnnetuse tekkepõhjus on selgitamisel.

LÕUNAEESTLANE

Lütä külas põles kolmapäeva õhtupoolikul mahajäetud saun, mis hävis täielikult.

Häirekeskus teatas tulekahjust kell 16.32. Päästjad kustutasid sauna jäänused ning põleva kulu, teatas Lõuna päästekeskuse pressiesindaja.

Päästetööde juhi hinnangul põhjustas tulekahju maha kukkunud elektriliin, mis süütas kulu ja kulupõlengust süttis omakorda saun.

LÕUNAEESTLANE

FOTO: LÕUNA PÄÄSTEKESKUS

Võru vallas puhkes reedel tulekahju Kirumpääl asuvas mööblikomponente tootvas tehases, kus suurem kahju suudeti tänu kiirele reageerimisele ära hoida.

Häirekeskus teatas tulekahjust kell 12.58. Hädaabikõne kohaselt tuli plekiga kaetud kivist hoone katuse alt suitsu.

Kohapeal selgus, et tulekahju oli puhkenud väikefirma hakkpuidul töötavas katlamajas.

„Uurisime, otsisime neid kohti ja paistis et [tuli sai alguse] ventilaatorist, mis viib haket katlamaja konteinerisse,” selgitas operatiivkorrapidaja Üllar Tähe Lõunaeestlasele.

Lisaks põlema süttinud hakkpuidule oli tuli jõudnud levida ka katusealusele ja hoone seina, mille kustutamiseks tuli päästjatel avada seina- ja katusekonstruktsioone. Samuti sai hoone tule- ja veekahjustusi, kuid suurem kahju õnnestus ära hoida.

Esialgsetel andmetel põhjustas tulekahju ventilatsioonis süttinud tolm.

Kirumpää puidutööstuse põlengu puhul oli tegemist kolmanda astme õnnetusjuhtumiga, kuhu lisaks Võru pääste-, paak- ja redelautole sõitsid kohale ka Vastseliina ja Põlva päästjad; Põlva päästjad olid kohal pääste- ja paakautoga.

Kohal oli ka kaks kiirabibrigaadi. Keegi õnnetuses viga ei saanud.

Vaata pilte ja videolugu sündmuskohalt.

ARVED BREIDAKS

Beresje külas puhkes esmaspäeva õhtul tulekahju, milles hävis kõrvalhoone.

Häirekeskus teatas tulekahjust kell 17.20. Lausleegiga põles kõrvalhoone, mille ühes osas olid ladustatud puud. Ülejäänud hoone oli tühi.

Päästjate saabumise ajaks oli hoone katus sisse kukkunud, vahendas Lõuna päästekeskuse pressiesindaja. Tulekahju kustutati kella 18.03.

Päästetöö juhi esialgsel hinnangul sai tulekahju alguse kuumast grillimisvannist, mis oli hoonele liiga lähedale nihutatud.

Tuleohutusnõuete järgi peab eelvalmistatud söega grill olema kasutamisel hoonest vähemalt kahe meetri kaugusel. Ise puidust sütt põletades peab grill olema hoonest vähemalt 5 meetri kaugusel.

LÕUNAEESTLANE

Valgjärve vallas süttis reede õhtul põlema põllul töötanud traktor, mida ei õnnestunud päästa.

Häirekeskus teatas Mügra külas põllul põlevast traktorist kell 22.08.

Sündmusele reageerisid Saverna vabatahtlikud päästjad, kes kustutasid kahjutule, kuid paraku traktorit päästa ei õnnestunud.

Inimesed õnnetuses viga ei saanud.

LÕUNAEESTLANE

FOTOD: Saverna vabatahtlikud päästjad

 

 

Vene piiri lähistel asuvas Helbi külas läks neljapäeva õhtul põlema saun.

Häirekeskus teatas tulekahjust kell 17.49. Täies ulatuses põlenud sauna kustutamine kestis kella 19.32-ni, teatas Lõuna päästekeskuse pressiesindaja.

Päästetööde juhi esialgsetel andmetel süttis tulekahju hooletusest kütmisel, kus koldest lennanud säde oli süüdanud kolde ette pandud puud.

LÕUNAEESTLANE

Savioja külas puhkes neljapäeva pärastlõunal lõkkest suurem maastikupõleng.

Häirekeskus teatas tulekahjust maastikul kell 13.39. Raiesmikul oli järelevalveta jäetud lõkkest süttinud kolme hektari ulatuses noorendikku, kulu ja oksavaale, teatas Lõuna päästekeskuse pressiesindaja.

Tulekahju kustutamine kestis kella 16.50-ni.

Praegusel tuleohtlikul ajal tohib päästeameti teatel metsas tuld teha ainult selleks spetsiaalselt ettevalmistatud lõkkeplatsidel.

Muul juhul peab aga vähem kui poolemeetrise läbimõõduga lõke peab olema metsast vähemalt 10 meetri kaugusel ja üle poolemeetrise läbimõõduga lõke peab olema metsast vähemalt 20 meetri kaugusel.

LÕUNAEESTLANE

Vidrike külas teisipäeva õhtul garaažis puhkenud tulekahjus hävisid seal hoitud mootorsaanid ja tööriistad.

Häirekeskus teatas tulekahjust kell 21.01. Lahtise leegiga põles garaaž, mille sisustus hävis, teatas Lõuna päästekeskuse pressiesindaja.

Tulekahju kustutati kella 22.10 ajal, kuid öösel kell 3.44 teatas häirekeskus, et hoone on uuesti süttinud. Põlema olid läinud sissekukkunud katuse jäänused.

Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

LÕUNAEESTLANE

Ööl vastu esmaspäeva süttis Antsla vallas Säre külas põlema elumaja vahelagi.

Häirekeskus teatas kell 1.29, et Säre külas põleb puidust maja.

Süttinud oli maja vahelagi, mis tuli põlengu kustutamiseks päästjatel avada, vahendas Lõuna päästekeskuse pressiesindaja.

Tulekahju kustutati lõplikult kella 3.38.

LÕUNAEESTLANE


Warning: Undefined array key "pages" in /data01/virt43547/domeenid/www.lounaeestlane.ee/htdocs/wp-content/plugins/facebook-messenger-customer-chat/facebook-messenger-customer-chat.php on line 181