Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Tsiistre linamuuseumi külakinos algab kolmapäeval neljas soome-ugri filmifestival FUFF, kus linastub üle 20 lühi- ja eksperimentaalfilmi.

Festivali võistlusprogrammis linastub 23 lühifilmi Venemaal elavatelt soome-ugri väikerahvastelt. Lisaks võistlusprogrammile on kavas Saami, Ungari ja Soome lühifilmiprogrammid, samuti näidatakse Eesti animatsiooni ning eksperimentaalfilme kogu maailmast, teatasid korraldajad.

„FUFFil kohtuvad inimesed, kelle jaoks on soome-ugri rahvaste keel ja meel olulised ja kes seejuures ei pruugi olla sünnilt soome-ugrilased,” lausus festivali tehniline juht Paul Nurme. „Tsiistresse sõidetakse Hispaaniast, Mehhikost, Jaapanist ja mujalt.”

Festivali üheks eesmärgiks on soome-ugri filmikunsti edendamine ning tulevikutalentide koolitamine. Neljal festivalipäeval toimub hommikuti stsenaristika töötuba, mida viivad läbi Mart Kivastik Eestist ning Dániel Erdélyi Ungarist.

Festivali kunstiline juht, Budapestist Setomaale kolinud Edina Csüllög ütles, et tihti jääb hõimurahvaste filmitegu nii rahaliste vahendite kui ka lihtsalt oskuste puudumise taha.

„Kui vaatad kodus ainult mingilt vene kanalilt seriaale, siis sul ei ole paratamatult sellist tausta nagu filmikooli õpilastel, kes on vaadanud Bela Tari ja Veiko Õunpuud,” lausus Csüllög. „Kuid see kõik on arendatav ja me tahame noortele näidata, et on olemas ka kunstilised ja eksperimentaalsed filmid.”

Festivali patroon on soome-ugri kultuuri hoidja, kirjanik Kauksi Ülle.

LÕUNAEESTLANE


Warning: Undefined array key "pages" in /data01/virt43547/domeenid/www.lounaeestlane.ee/htdocs/wp-content/plugins/facebook-messenger-customer-chat/facebook-messenger-customer-chat.php on line 181