Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Võru Kandle kontserdisaal täitus reede hommikul kiiresti inimestest, kes tulid Võrumaa kolmandale töömessile vaatama, milliseid töökohti kodukandis pakutakse.

Töömessist võttis osa 22 ettevõtet, kellel oli ühtekokku pakkuda 140 vaba töökohta Võrumaal ning lisaks veel 40 tööpakkumist mujal Eestis.

„Mina isiklikult olen veendunud, et inimene, kes tahab tööd teha, siis temal on võimalik tööd saada,” rääkis Töötukassa Võrumaa osakonna juhataja Ene Kerge Lõunaeestlasele.

Ent nagu Eestis kombeks, on ka Võrumaal ühelt poolt puudus sobivatest töökohtadest, kuid samas napib inimesi , et täita tühad töökohad.

Kerge sõnul eeldab töötajate ja tööpakkujate kokkuviimine paindlikkust mõlemalt poolelt.

„Puiduettevõtjate poolt tuleb nurinat, et neil ei ole töötajat leida,” rääkis ta. „Samas kui ma vaatan tööotsijate nimekirja, siis seal on päris palju mehi ja ka naisi, kes on lõpetanud puiduvaldkonna eriala, aga nad ei leia sobilikku tööd. Eks siin on vaja paindlikkust mõlema poole pealt.”

Võrumaa paistab Eestis silma suhteliselt kõrge töötute arvuga. Veebruari lõpu seisuga oli töötukassas arvel 1126 töötut, kes moodustasid maakonna tööjõust 8,1 protsenti. See on lähedane näitaja küll võrreldes Põlva ja Valga maakonnaga, kuid jääb tublisti maha Eesti keskmisest töötute osakaalust, mis oli veebruaris 5 protsenti.

Vaata pilte ja videolugu Võrumaa töömessilt.

Arved Breidaks

Sajad inimesed külastasid kolmapäeval Põlva Kultuuri- ja huvikeskuses toimunud järjekorras teist Põlvamaa töömessi, et kaaluda võimalust asuda tööle või töökohta vahetada.

Oma laua ja infomaterjalid oli üles pannud 22 ettevõtet, kellel kokku oli põlvakatele pakkuda rohkem kui 150 töökohta nii Põlvamaal kui ka mujal Lõuna-Eestis.

„Tööpuudust pole. Küsimus on selles, kas selle eest ollakse nõus maksma ja nii palju maksma kui töötegija ootab,” lausus Töötukassa Põlvamaa osakonna juhataja Katri Mandel Lõunaeestlasele.

Põlvamaal on tema sõnul kergem leida töökoht kas maakonnalinnas või selle läheduses. Palju on pakkumisi kokkadele. Samuti on püsivalt pakkumisi teenindusse, puidufirmadesse, toiduainetetööstusse.

Toidutööstuse esindajana oli töömessil esindatud näiteks Vastse-Kuustes lihatööstust taaselustav ühistu Eesti Lihatööstus, kes otsib töötukassa vahendusel alustavasse ettevõttesse praegu nelja töölist.

Põlvamaal oli jaanuari lõpus 887 registreeritud töötut, mis moodustas 8,1 protsenti maakonna tööjõust. Võrreldes naabrite Võru- ja Valgamaaga on Põlvamaal töötute osakaal pisut väiksem, kui naabermaakond Tartumaast, kus tööta on 3,6 protsenti tööealistest, jäädakse kaugele maha.

Vaata pilte ja järgnevat videolugu Põlva töömessilt.

Arved Breidaks


Warning: Undefined array key "pages" in /data01/virt43547/domeenid/www.lounaeestlane.ee/htdocs/wp-content/plugins/facebook-messenger-customer-chat/facebook-messenger-customer-chat.php on line 181