Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Eesti tarbijahinnaindeks oli tänavu augustis 3,9 protsenti kõrgem kui aasta tagasi. Aastaga on kõige kiiremini kallinenud toidukaup.

Eelmise aasta augustiga võrreldes mõjutas tarbijahinnaindeksit enim toidu ja mittealkohoolsete jookide 6,4-protsendine kallinemine, mis andis kogutõusust üle kolmandiku. Sellest omakorda kolmandiku andsid 13,2 protsenti kallimad piim, piimatooted ja munad.

Alkohoolsed joogid ja tubakas andsid kogutõusust viiendiku, millest kolm viiendikku andis 28 protsenti kallim õlu ja ühe viiendiku 8,6 protsenti kallimad tubakatooted.

Suuremat mõju indeksile avaldas veel mootorikütuse hinnatõus. Bensiin oli 9,5 ja diislikütus 10,2 protsenti kallim kui mullu samal ajal.

Toidukaupadest on enim kallinenud või (44%), väherasvane piim (25%) ja oliivõli (25%).

Viimati oli tarbijahinnaindeksi muutus eelmise aasta sama kuuga võrreldes üle 3,9 protsendi 2012. aasta oktoobris, mil muutus oli 4,1 protsenti.

Juuliga võrreldes oli augustis tarbijahinnaindeksi suurimaks mõjutajaks eluase. Kodudesse jõudnud elekter kallines 2,4 ning eluasemeüür 3,5 protsenti.

Suuremat mõju indeksi muutusele avaldasid veel rõivaste ja jalatsite sesoonsete soodusmüükide lõppemine ning värske puuvilja 9-protsendine odavnemine.

LÕUNAEESTLANE


Warning: Undefined array key "pages" in /data01/virt43547/domeenid/www.lounaeestlane.ee/htdocs/wp-content/plugins/facebook-messenger-customer-chat/facebook-messenger-customer-chat.php on line 181