Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Rõuge vallas jõudis lõpule Viitina mõisapargi ning Järvesaare uuendamine, mille käigus võeti maha pooltuhat puud, üle pooleteise hektari võsa ja sillutati mõisa peahoone esine väljak.

„Tööde käigus võeti mõisapargis ja Järvesaarest maha 520 puud ja tehti võsaraiet 1,6 hektaril,” rääkis Rõuge vallavanem Tiit Toots Lõunaeestlasele. „Kõik tööd olid ette valmistatud ja läbi räägitud erinevate keskkonnaspetsialistidega ja puud, mis maha võeti, neist enamik olid haiged.”

Veel rajati parki ja Järvesaarde ühe kilomeetri jagu jalgradu, paigaldati istepinke ja laudu ning mõisa peahoone ette loodi selle kunagist olustikku järele aimav väljak. „Rajati kivisillutis ja istutati üle 200 roosi ja üle 400 ilutaime,” lisas vallavanem.

Mõisahoone külakeskuseks

19. sajandi lõpus valminud Viitina mõisa peahoones on varasemalt töötanud kool, kuid praegu on see kasutuses lasteaia ja külarahva kooskäimiskohana.

„Meil on siin lisaks raamatukogu, noortetuba ja ka erinevad külaüritused toimuvad siin. Maja on suhteliselt hästi kasutuses,” sõnas Toots.

Tulevikus loodab Rõuge vald Viitina mõisasüdame uuendamist jätkata.

„Kui me esimese etapiga saime mõisahoone esiväljaku tehtud, siis tegemist ootab ka mõisahoone tagaväljak,” kinnitas Toots. „Majas sees on ka plaanis remonti teha, et maja kasutajatel võimalikult mugav ja talvel ka soe oleks.”

Viitina mõisapargi ja Järvesaare hooldustööde esimene etapp läks maksma 108 000 eurot, mille eraldas vallale Keskkonnainvesteeringute keskus.

Vaata pilte ja videolugu uuenenud Viitina mõisast.

ARVED BREIDAKS


Warning: Undefined array key "pages" in /data01/virt43547/domeenid/www.lounaeestlane.ee/htdocs/wp-content/plugins/facebook-messenger-customer-chat/facebook-messenger-customer-chat.php on line 181