Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Rahandusministeerium eraldas 57 miljonit eurot kokku 55 esmatasandi tervisekeskuse ehitamiseks või rekonstrueerimiseks.

Toetusraha eest rajatakse tervisekeskused ka Antslasse, Otepääle, Põlvasse, Räpinasse ja Valga linna.

Tervisekeskustesse koondatakse perearsti ja -õe, füsioteraapia, ämmaemanda ja koduõenduse teenused, teatas rahandusministeerium.

Uued tervisekeskused vastavad paremini vananeva rahvastiku vajadustele, kus järjest rohkem tähelepanu pööratakse krooniliste haiguste jälgimisele ja kontrolli all hoidmisele.

LÕUNAEESTLANE

Võru linnavalitsus kavatseb aasta teises pooles taotleda raha esmatasandi tervisekeskuse ehitamiseks, millest eelmisel aastal loobuti.

Neljapäeval Võrus toimunud perearstide, omavalitsusjuhtide, Lõuna-Eesti Haigla, patsientide, sotsiaalministeeriumi ja maavalitsuse esindajate ümarlaual (pildil) jõuti arusaamale, et uue perearstikeskuse hoone rajamisega tuleb hakata tegelema.

Sotsiaalministeeriumi tervisesüsteemi arendamise osakonna tervishoiuvõrgu juhi Heli Paluste sõnul on Võru jaoks reservis 1,33 miljonit eurot, et ehitada kümme perearstipraksist mahutav keskus, vahendas Võru linnavalitsuse pressiesindaja.

„See ei ole lagi,” sõnas Paluste, „kui Võrumaal otsustatakse, et tervisekeskusesse koondub rohkem kui kümme perearsti, siis see summa saab olema suurem.” Ta lisas, et tervisekeskuste ehitamise rahataotluste teine voor kuulutatakse välja tänavu sügisel.

Võru liitub hiljem

Esimene voor toimus eelmisel aastal, mil enamik Eesti maakonnakeskusi arstikeskuse ehituseks raha taotles ja seda ka sai. Nii on Kagu-Eestis otsustatud tervisekeskus rajada Põlvasse, Valga linna, Räpinasse, Otepääle, Tõrvasse ja Antslasse.

Lisaks Võrule jättis suurematest keskustest mullu arstikeskusele raha küsimata veel ka Jõgeva ning Maardu linn ning Vändra alev.

„Kuigi esimesse taotlusvooru Võrust projekti ei esitatud, oleme praegu isegi paremas seisus kuna saame kasutada ära varem taotlenute kogemusi,” ütles Võru linnapea Anti Allas.

Üle Eesti rajatavates esmatasandi tervisekeskustes hakkab tööle vähemalt kolm perearsti, lisaks füsioterapeut, ämmaemand, koduõde. Sõltuvalt vajadusest võidakse seal pakkuda ka näiteks sotsiaal- ja eriarstiabi ambulatoorseid teenuseid.

Lõunaeestlane

Foto: Võru linnavalitsus