Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Põlva vallavalitsus kuulutas välja J. Käisi tänava ümberehitustööde riigihanke plaaniga juulikuus töödega alustada.

Hankedokumentide kohaselt kuulub ümberehitustööde hulka osaliselt uute kõnniteede ehitus, sõidutee uuendamine umbes 500 meetri ulatuses, ristmike ja mahasõitude ümberehitus, ülekäiguradade rajamine koos lisatava valgustusega, haljastus ja sadeveekanalisatsiooni ehitus.

Tööde prognoositav maksumus on koos käibemaksuga 300 000 eurot.

Ettevõtetelt oodatakse pakkumisi 30. juunini ning töödega loodetakse alustada juulis. Tänavaehitus võtab prognoosi kohaselt aega viis kuud.

ARVED BREIDAKS

Ajaloolisel Võru-Tartu teel ehk Postiteel sõitjatel tuleb Põlva maakonnas varuda aega, sest 2. mail alanud tee taastusremont toob kaasa liiklusseisakuid.

Postiteel uuendatakse tänavu kaks lõiku kogupikkusega 14,7 kilomeetrit. Teisipäeval algas asfaldi ülesfreesimine Puskaru-Lahe 8-kilomeetrisel lõigul Ridali ristmiku juures.

„Põhimaanteel freesitakse amortiseerunud mustkate, teostatakse vajumite profiiliparandus killustikuga ning rajatakse freesimise käigus tekkinud freespuru baasil bituumenstabiliseeritud alus ning teostatakse katte ehitamine kahekordse pindamisega,” ütles maanteeameti lõuna regiooni ehitusvaldkonna juht Janar Taal Lõunaeestlasele.

Tööde hulka kuulub ka amortiseerunud põhiteetruupide väljavahetamine ning kraavide puhastamine.

Postiteel läheb remonti ka 6,7 kilomeetri pikkune teelõik Vooreküla-Puskaru teel. Tööd kogumaksumusega 1,8 miljonit eurot plaanitakse lõpetada septembriks.

ARVED BREIDAKS

Maanteeamet kuulutas välja riigihanke Võrumaad läbiva Riia-Pihkva maantee Missoküla ja Hindsa vahelise lõigu uuendamise tööprojekti tellimiseks.

Misso vallas asuval teelõigul on 7,7 kilomeetri ulatuses kavas välja vahetada tee katend ning vajadusel remontida tee muldkeha.

Samuti on kavas valgustada Luhamaa T-kujuline ristmik, kus kohtuvad Riia-Pihkva ning Tallinn-Tartu-Võru-Luhamaa maantee ning rajada sinna ohutussaared ja kanaliseerida sõidusuunad.

„Tänaste plaanide kohaselt võiks tee rekonstrueerimine aset leida aastatel 2019-2020,” ütles maanteeameti Lõuna regiooni valdkonna juht Janar Taal Lõunaeestlasele.

„Ääretult õige ja vajalik investeering,” lausus Võru maavanem Andres Kõiv. „Meie jaoks on hea juurdepääs Riia lennujaamale ning infrastruktuurile igal juhul kasulik.”

Kohalikud ootavad asfaldipuru

„Iga teeremont on alati oluline, kuid juba varem on Missos oodatud, et kui Riia-Pihkva tee läheb remonti, saab sealt asfaldipuru Rammuka-Tsiistre tee jaoks,” rääkis ettevõtja ja Misso vallavolikogu liige Urmas Peegel Lõunaeestlasele.

Rammuka-Misso-Tsiistre kruusakattega teele mustkatte peale saamine on Peegeli sõnul kohalikule inimesele vaat et tähtsamgi teema, kui suure maantee uuendamine.

Seda Läti piiri juures asuvast Rammuka külast Tsiistresse viivat teed kasutab nii kohalik rahvas, aga ka turistid, läbisõitjad ning Siberi ja Nopri talu transport. Suvel tõuseb kuival perioodil teelt üksjagu palju tolmu ning samuti annab teepinna tasasus üksjagu soovida.

Arved Breidaks


Warning: Undefined array key "pages" in /data01/virt43547/domeenid/www.lounaeestlane.ee/htdocs/wp-content/plugins/facebook-messenger-customer-chat/facebook-messenger-customer-chat.php on line 181