Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Rekordilisel Teeme Ära talgupäeval toimus üle Eesti kokku 2130 talgut, millest õhtustel andmetel võttis osa vähemalt 50 358 inimest ehk 3,8 protsenti eestimaalastest.

„Talgupäevast on kujunenud kümnete tuhandete inimeste jaoks igakevadine oodatud suursündmus, mis liidab kogukondi ja toob näod naerule,” ütles talgupäeva eestvedaja, Eestimaa Looduse Fondi juhatuse liikme Tarmo Tüür.

Tema sõnul võttis Tartusse talgupäeva staapi kogunenud positiivne tagasiside lihtsalt sõnatuks. „Tänutunne, mida inimesed üle Eesti väljendavad ühiselt tehtud talgutegudest ja koos veedetud hetkedest, on liigutavalt siiras ja sügav. Just selliste hoolivate eestimaalastega koos on hea minna vastu meie riigi 100. sünnipäevale!”

Talgupäeva raames toimus kõige rohkem heakorra- ja külatalguid, looduskaitse talguid ning kogukonna turvalisusega seotud talguid, samuti EV100 temaatilisi lipumastide püstitamise talguid, laulu- ja tantsuplatside korrastamise talguid, korteriühistute talguid ning noortega seotud talguid. Mõnel pool koristati ka prügi ning peeti pärast talgutööd veel ka mõttetalguid.

LÕUNAEESTLANE

Tuhanded inimesed Eestimaa erinevais paigus osalevad laupäeval Teeme Ära talgupäeval, et aidata kaasa kogukonna ja kodukandi elu edenemisele.

Varahommikuse seisuga oli Teeme Ära kodulehele kirja pandud 2103 talgut, millest plaanib eelregistreerumise järgi osa võtta üle 26 000 eestimaalase.

„Kirja pandud talgute arv ületab tublisti mullust ning talguliste registreerumine ei raugenud ka eile hilisõhtuks, nii et täna tõotab tulla väga tegus talgupäev,” ütles Teeme Ära talgupäeva eestvedaja, Eestimaa Looduse Fondi juhatuse liige Tarmo Tüür.

Talgupäeva meeskond koos päästeametiga kutsuvad üles järgima ohutusnõudeid tule tegemisel, aga sama tähtis on tagada talgutel ka veeohutus ja tööohutus.

Lõhkekeha või seda meenutava asja leidmisel ei tohi seda puudutada, vaid tuleb minna kaugemale ja anda leiust kohe teada numbril 112. Katmata luukidega kaevudest või muudest ohtlike rajatistest tuleks teatada päästeala infotelefonile 1524. Suure tähelepanuga peab jälgima ka lapsi, eriti veekogude ääres.

LÕUNAEESTLANE