Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Eesti kodakondsuse taotlejad, kes on riigis seaduslikult elanud vähemalt viis aastat, saavad tulevikus taotleda tasuta eesti keele õpet kodakondsuse omandamiseks, otsustas valitsus neljapäeval.

„Kodakondsuse taotlemine ei tohi jääda selle taha, et inimesel ei ole võimalik eesti keele õpingute eest maksta või leida töökohustuste kõrvalt aega keeleõppeks,” ütles siseminister Andres Anvelt.

Kava kohaselt võimaldatakse tulevikus ühekordset tasuta eesti keele õpet vähemalt viis aastat Eestis seaduslikul alusel elanud 18-65-aastastele inimestele, kes soovivad taotleda Eesti kodakondsust ja kes vastavad kodakondsuse taotlemise tingimustele.

Keeleõpet pakutakse 3-5 aasta jooksul nulltasemelt kuni tasemeni B1.

Kokkuleppel tööandjaga võimaldatakse lepingu sõlminud inimestele keeleõpet toetavat tasustatud õppepuhkust keeleõppestipendiumi näol keskmise palga alusel 20 kalendripäeva eest aastas ühe mooduli kohta.

Leping loetakse täidetuks, kui inimene on läbinud ettenähtud mahus eesti keele kursuse(d), sooritanud positiivselt eesti keele B1-taseme eksami ning esitanud politsei- ja piirivalveametile taotluse kodakondsuse saamiseks. Kui inimene perioodi lõpuks lepingutingimusi täitnud ei ole, peab ta hüvitama lepingust tulenevad kulutused.

Eesti keele oskus on üks Eesti kodakondsuse saamise tingimustest. Keeleeksamit ei pea sooritama inimene, kes on omandanud eesti keeles põhi-, kesk- või kõrghariduse. Keeleeksami sooritamise nõudeid on leevendatud ka vanemaealistele – alates 65. eluaastast peavad inimesed kodakondsuse taotlemisel sooritama ainult keeleeksami suulise osa.

LÕUNAEESTLANE


Warning: Undefined array key "pages" in /data01/virt43547/domeenid/www.lounaeestlane.ee/htdocs/wp-content/plugins/facebook-messenger-customer-chat/facebook-messenger-customer-chat.php on line 181