Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Autoralli Eesti meistrivõistluste neljandaks etapiks olnud Tartu ralli võitis Ford Fiesta WRC autol sõitnud Georg Gross/Raigo Mõlder.

„Viimasel katsel hakkas veidi auto käiguvahetus streikima, kuid see väga ei seganud. See ralli nüüd oli juba selline tunne, et sõit oli täitsa nauditav. Eks me pingutasime kõvasti ja arvestasime, et konkurents võib olla tugev ja andsime endast kõik,” ütles Georg Gross Postimehele.

Teise kohaga pidid leppima Siim Plangi/Urmas Roosimaa (Mitsubishi Lancer Evolution), kelle kaotus võitjapaarile oli 2.09,5.

Kolmandana lõpetasid Ranno Bundsen/Robert Loštšenikov (Mitsubishi Lancer EVO VIII).

Autoralli Eesti meistrivõistluste järgmine etapp sõidetakse augusti lõpus 15. Lõuna-Eesti rallil.

LÕUNAEESTLANE

FOTOD: IGMAR MATTO/LÕUNAEESTLANE

Reedel alanud Eesti autoralli meistrivõistluste neljanda etapi, RR ESTONIA Tartu Rally avapäeva järel on liidrid Ford Fiesta WRC autol sõitvad Georg Gross ja Raigo Mõlder.

Järjekorras neljandale Tartu rallile startis 77 võistluspaari ning avapäeval sõideti neli kiiruskatset, kogupikkusega 24,88 km, teatas Eesti Autospordi Liidu pressiteenistus.

Avakatsena sõidetud 10,53 km pikkuse Sirvaste kiiruskatse võitsid Gross/Mõlder, kes edestasid identse aja välja sõitnud Siim Plangit/Urmas Roosimaad (Mitsubishi Lancer Evo X) ja Ranno Bundsenit/Robert Loštšenikovi (Mitsubishi Lancer Evo VIII) 12,3 sekundiga.

Sirvaste korduvkatse parimad olid taaskord Gross/Mõlder, kes edestasid seekord 9,7 sekundiga Rainer Ausi/Taaniel Tigast (VW Polo) ja 11,9 sekundiga Plangi/Roosimaad.

RR ESTONIA Tartu Rally avapäeva lõpetas 1,91 km pikkune Põlva linnakatse, mida sõideti kahel korral. Katse mõlemad läbimised võitsid Gross/Mõlder.

Peale nelja sõidetud kiiruskatset hoiavad absoluutarvestuse teist kohta Aus/Tigas, kes jäävad liidritest maha 25,5 sekundiga. Üldarvestuse kolmandad ja EMV3 ehk N4 arvestuse liidrid on Plangi/Roosimaa, kes kaotavad Gross/Mõlderile 30,8 sekundiga.