Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Ettevõtluse ja IT minister Urve Palo allkirjastas ettevõtjate võrkudega liitumise programmi määruse, millega antakse toetust ettevõtjatele, kes soovivad liituda elektri-, side ning vee- ja kanalisatsioonivõrguga või parandada olemasolevaid ühendusi.

Toetuse minimaalne omafinantseering on 40 protsenti ning toetuse summa on 5000–100 000 eurot.

Üks ettevõtja saab toetust taotleda ka kombineerituna erinevate võrkudega liitumiseks, tingimusel, et toetuse kogusumma ei ületa 100 000 eurot ega 60 protsenti projektide kogumaksumusest. Toetust saab taotleda nii alustav kui tegutsev ettevõtja.

„Pean oluliseks soodsate tingimuste loomist ettevõtlustegevuse edendamiseks üle-eestiliselt, kuid peaasjalikult väiksema konkurentsivõimega piirkondades,” lisas Urve Palo.

Programmis saab toetust taotleda üle-eestiliselt, välja arvatud Tallinna linn koos ümbritsevate valdadega ning Tartu linn.
2016. aastal viidi läbi pilootprogramm elektrivõrkudega liitumise toetamiseks neljas Eesti maakonnas: Ida-Virumaal ning Põlva-, Valga- ja Võrumaal.

Toetust said Põlvamaalt OÜ Alcantara, AS Arke Lihatööstus, OÜ Estopuit ja Võrumaalt OÜ Pargi Puukoda.

LÕUNAEESTLANE

Valitsus kinnitas neljapäeval 135 miljoni euro suuruse taristu investeerimisprogrammi, mille objektide nimekirjas pole otseselt Kagu-Eestit puudutavaid arendusi.

Lõuna-Eestit laiemalt puudutavatest objektidest investeeritakse järgneval kolmel aastal 15 miljonit eurot Tallinn-Tartu raudtee renoveerimisse, et tõsta seal sõidukiirus 135 kilomeetrini tunnis.

Kõige suurem investeering tehakse Tallinn-Pärnu maantee ehitusse, kuhu on aastatel 2019-2020 kavas kulutada 44 miljonit eurot. Tapa-Narva raudtee kiiruse tõstmiseks investeeritakse 17 miljonit, Tallinn-Narva maantee Aaspere-Haljala lõigu 2+2 sõidutee ehitamisse 15 miljonit, Kärdla ja Pärnu lennujaama uuendamiseks kokku 21 miljonit eurot ning Haapsalu raudtee ehitamiseks 8 miljonit eurot.

Lisaks kuulub investeerimisprogrammi 15 miljoni euro suurune eraldis omavalitsustele, kelle haldusalas olevaid teid kasutatakse transiitteedena.

„Valitsuses kinnitatud objektid näitavad, et meie jaoks on tähtis viia ellu projekte, mis tagavad kõikidele piirkondadele paremad ja kiiremad ühendused,” teatas majandusminister Kadri Simson.

LÕUNAEESTLANE


Warning: Undefined array key "pages" in /data01/virt43547/domeenid/www.lounaeestlane.ee/htdocs/wp-content/plugins/facebook-messenger-customer-chat/facebook-messenger-customer-chat.php on line 181