Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Riigi Kaitseinvesteeringute Keskus toetab Võrumaal asuva Järvere küla ja Sõmerpalu aleviku vahelise kergtee rajamist 50 000 euroga, sest samas sõiduteel on oodata kaitsetehnika suuremat liiklust.

Kaitseministeerium otsustas toetada 2,5-kilomeetrise kergtee ehitamist, sest Nursipalu harjutusvälja arendamine toob kaasa kaitseväe rasketehnika liiklustiheduse kasvu samal teelõigul, teatas kaitseministeerium.

Võru-Kuigatsi-Tõrva maanteed kasutavad väljaõppe läbiviimse käigus nii jalgsi kui tehnikaga liikumiseks Kuperjanovi jalaväepataljoni võitlejad, aga ka kaitseliitlased.

Maantee on aktiivses kasutuses ka Sõmerpalu piirkonna riigimetsades ja Sõmerpalu asulas läbiviidavate taktikaõppustele liikumiseks, samuti saab tulevikus rajatavale Vilbusuu laskeväljale sõita Tartu-Võru maantee kaudu.

Varem on riigikaitse eelarvest Võrumaal toetatud Sõmerpalus asuva kergliiklustee valgustuse ehitamist, Võru vallas Tsiatsungõlmaa lasketiiru juurdepääsutee projekteerimist ja ehitamist, Nursi külakeskuse hoone katuse rekonstrueerimist ja Nursipalu harjutusväljale viiva maantee projekteerimist.

Kokku on kaitseministeerium toetanud Võrumaa omavalitsusi alates 2008. aastast rohkem kui 300 000 euro ulatuses.

LÕUNAEESTLANE

Võrkpalliliidu kampaania „Võrguplatsid korda” raames rajatakse uus volleväljak ka Võrumaale Sõmerpallu.

Neljapäeval lõppenud rahvahääletusel oli Sõmerpalu palliplats viimane, mis napilt pääses korrastatavate väljakute hulka, teatas võrkpalliliit.

Võrkpalliliidu ja ehitusfirma Oma Ehitaja AS ühiskampaania žürii valis varasemalt välja kuus väljakut, mis tänavu korrastatakse. Lisaks said inimesed internetis anda hääle oma lemmiku poolt.

Hääletuses osales 4956 inimest ning nende otsusel rajatakse uus väljak Harjumaale Ääsmäe külla, Jõgevamaale Kamari alevikku ja Võrumaale Sõmerpallu. Sealjuures võitis Sõmerpalu vaid kolme häälega neljandaks jäänud Viljandimaa Ramsi aleviku taotlust.

Varem žürii poolt välja valitud uued palliplatsid rajatakse Nissi põhikooli staadionile Harjumaal, Tammispää külla Ida-Virumaal, Lelle alevikku Raplamaal, Vaida alevikku Harjumaal, Kaasikaia külla Ida-Virumaal ja Pärnu linna Raekülla.

LÕUNAEESTLANE

Sõmerpalu vallavalitsus kuulutas välja riigihanke kergliiklustee rajamiseks Järvere küla ja Sõmerpalu aleviku vahele.

Rajatav 2,4 kilomeetri pikkune kergtee algab Sõmerpalu vallamaja juurest, kulgeb sealt kuni Vallamaja bussipeatuseni, kus tuleb ristumine maanteega. Edasi läheb kergtee teisel pool maanteed kuni Järvere bussipeatuseni.

Tööde prognoositud maksumus koos käibemaksuga on üle 460 000 euro. Kergliiklustee soovitakse valmis saada kuue kuuga.

Ehitusfirmade pakkumised avatakse 10. aprillil.

Arved Breidaks


Warning: Undefined array key "pages" in /data01/virt43547/domeenid/www.lounaeestlane.ee/htdocs/wp-content/plugins/facebook-messenger-customer-chat/facebook-messenger-customer-chat.php on line 181