Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Otepääl laupäeval peetud 8. Euroopa saunamaratonil osales 185 võistkonda, kellel tuli läbida 21 saunapunkti.

Saunamaratoonlased läbisid raja, kus olid jääaugud, kilesaun, iglusaun, kümblustünnid, torusaunad, saunad ratastel, bigbandiga saunad, ehtsad Eesti suitsusaunad, indiaanisaun, maasaun, uisurada ning jääujula.

Tänavu selgitati võitjad välja nende võistkondade vahel, kes läbisid saunakaardil märgitud kohad ja lõpetasid finišis kell 17.30. Esimesed kolm auhinda loositi välja esimesse kolmekümnesse jõudnud võistkondade vahel. Naiste võistkondadele oli eraldi arvestus.

Esimese auhinna üldarvestuses sai võistkond „Naabrimehed”, teise auhinna „Piigad idast”, kolmanda auhinna „Kikilipsud”.

Naiste esimese kümne hulgast loositi välja kolm auhinda: esimese auhinna sai naiskond „Aigren”, teise auhinna naiskond „Beauwatch-Meestevaht” ja kolmanda auhinna „Uskumatud naised”.

Üllatusauhinna sai absoluutse parima aja teinud võistkond „Lusikas” (aeg: 2.46).

Rahva lemmiksauna tiitli sai Kakulaane suitsusaun, teise koha Otepää Wakepargi indiaanisaun, kolmanda koha Kunstimäe Puhkemaja.

VIII Euroopa Saunamaraton oli rahvusvaheline, sest osalesid lätlased, mehhiklased, sakslased, venelased, norrakad, inglased, hispaanlased, ameeriklased, guatemaallased, portugaallased, prantslased, ungarlased, poolakad, türklased, šveitslased, taanlased, ukrainlased, grusiinlased ning setud.

Lõunaeestlane

 

FOTOD: Monika Otrokova

Otepääl antakse laupäeval järjekordne start Euroopa Saunamaratonile.

Nagu seitsmel varasemal korral, saavad saunamaratoonlased ka tänavu higistada erinevates saunades – torusaunas, kilesaunas, bigändimuusikaga saunas, ehtsas suitsusaunas, indiaanisaunas, iglusaunas ning nautida jääsuplust ja isegi uisutiir teha.

„Euroopa saunamaraton Otepääl on läbi aegade huvi äratanud ka kaugetel maadel. See leidis kajastamist ka 2016. aasta Reutersi aastakokkuvõttes,” ütles saunamaratoni peakorraldaja, Otepää kultuurijuht Sirje Ginter.

Saunamaraton on orienteerumismäng, kus tuleb võimalikult lühikese ajaga läbida võimalikult palju etteantud saunakohti. Võistkonnad on neljaliikmelised. Paremusjärjestuses osalevad kõik võistkonnad, kes on läbinud saunakaardil märgitud kohad ning lõpetavad finišis, mis suletakse kell 17.30.

Lõunaeestlane