Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

ASi Võru Vesi nõukogu pole ligemale kuu aja jooksul suutnud rahuldada alkoholijoobes autojuhtimiselt tabatud ettevõtte juhatuse liikme Jüri Miksi lahkumisavaldust.

Esmaspäeval toimuma pidanud ASi Võru Vesi nõukogu istung, kus pidanuks arutlusele tulema ka Miksi 11. aprillil esitatud lahkumispalve, lükati nõukogu esimehe Aavo Hummali sõnul edasi.

„Seoses sellega, et juhatus ei saanud veel valmis 2017. aasta I kvartali raportit, on nõukogu koosolek üle viidud 19. maile,” teatas Hummal Lõunaeestlasele. Ta kinnitas, et 19. mai istungil on päevakorras ka Miksi personaalküsimus.

ASi Võru Vesi juhatuse liige ja Võru linnavolikogu liige Jüri Miks tabati alkoholijoobes autot juhtimas 21. märtsil ning ekspertiis tuvastas tal kriminaalse ehk rohkem kui 1,5-promillise alkoholijoobe.

11. aprillil esitas Miks veefirma nõukogule lahkumisavalduse, kui oli saanud teatavaks, et tema suhtes on algatatud kriminaalmenetlus.

„Sellise tegutsemisviisiga on Jüri Miks üles näidanud, et on oma teost aru saanud ja võtnud ka poliitilise vastutuse,” ütles Võru linnavolikogu esimees Andres Visnapuu aprillis Lõunaeestlasele. Seni pole aga ettevõtte nõukogu võimaldanud Miksil poliitilist vastutust realiseerida.

Kriminaalasjas süüdimõistmise korral lõppevad Jüri Miksi volitused Võru linnavolikogu liikmena ning tema asemel saab volikogu liikmeks Gert Goršanov.

ARVED BREIDAKS

SAMAL TEEMAL: Joobnult autot juhtinud Võru linnavoliniku suhtes algatati kriminaalasi

Märtsis alkoholijoobes autoroolist tabatud ASi Võru Vesi juhatuse liige Jüri Miks esitas ettevõtte nõukogule lahkumispalve.

Ametist lahkumise avalduse esitas Miks 11. aprillil, pärast seda, kui oli selgunud, et politsei on tema suhtes algatanud kriminaalmenetluse alkoholijoobes autojuhtimise eest.

„Sellise tegutsemisviisiga on Jüri Miks üles näidanud, et on oma teost aru saanud ja võtnud ka poliitilise vastutuse,” teatas Võru linnavolikogu esimees Andres Visnapuu Lõunaeestlasele. „[Võru volikogu] koalitsioon on seisukohal, et Jüri Miksi lahkumisavalduse rahuldamine nõukogu poolt on igati põhjendatud antud situatsioonis.”

ASi Võru Vesi nõukogu esimehe Aavo Hummali sõnul koguneb nõukogu Miksi avaldust arutama oma korralisel koosolekul, mis toimub 8. mail.

„Tuleb konkreetne otsus, aga milline, seda otsustavad nõukogu liikmed,” lisas Hummal.

Lisaks Hummalile kuuluvad ASi Võru Vesi nõukokku Valter-Jaan Ossis, Helga Ilves, Antti Tooming ja Kurmet Müürsepp.

Jüri Miks tabati alkoholijoobes autot juhtimas 21. märtsil. Ekspertiis tuvastas tal kriminaalse alkoholijoobe ehk rohkem kui 1,5 promilli. Kriminaalasjas süüdimõistmise korral lõppevad Jüri Miksi volitused Võru linnavolikogu liikmena ning tema asemel saab volikogu liikmeks Gert Goršanov.

ARVED BREIDAKS

Sõmerpalu vallas sõitis laupäeva õhtul joobes mehe juhitud Opel Omega otsa samuti joobes jalgratturile, kes sai vigastada.

Õnnetus juhtus kella 18.27 ajal Võru-Kuigatsi-Tõrva maantee 10. kilomeetril, kus toimus kokkupõrge jalgratturi ja sõiduki Opel Omega vahel.

Jalgrattur, 47-aastane mees, ja sõidukis viibinud kaks 34-aastast meest olid alkoholijoobes.

Jalgrattur toimetati Lõuna-Eesti haiglasse. Sõidukit juhtinud isik ja liiklusõnnetuse toimumise täpsemad asjaolud selgitamisel.

Lõunaeestlane