Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Maanteeamet kuulutas reedel välja riigihanke Võrumaad läbiva Riia-Pihkva maantee Tsiruli-Missoküla lõigu rekonstrueerimiseks.

Hange hõlmab 13,6 kilomeetri pikkuse teelõigu uuendamist alates Eesti piirist kuni Misso vallakeskuseni.

Teetööde kestvuseks on planeeritud kaheksa kuud. Pakkumisi tee-ehitusfirmadelt oodatakse 4. aprillini.

Korras tee piirist piirini

Veebruaris kuulutas maanteeamet välja riigihanke Riia-Pihkva maantee Missoküla ja Hindsa vahelise lõigu uuendamise tööprojekti koostamiseks.

Selle teelõigu uuendamine on kavas läbi viia aastatel 2019-2020, on varem Lõunaeestlasele öelnud maanteeameti Lõuna regiooni ehitusvaldkonna juht Janar Taal.

Seega peaks käimasoleva kümnendi lõpuks kogu Riia-Pihkva maantee Eestit läbiv lõik uue katte alla saama.

Lõunaeestlane

SEOTUD LUGU: Riia-Pihkva maantee 7,7 km lõigule kavandatakse remonti

Maanteeamet kuulutas välja riigihanke Võrumaad läbiva Riia-Pihkva maantee Missoküla ja Hindsa vahelise lõigu uuendamise tööprojekti tellimiseks.

Misso vallas asuval teelõigul on 7,7 kilomeetri ulatuses kavas välja vahetada tee katend ning vajadusel remontida tee muldkeha.

Samuti on kavas valgustada Luhamaa T-kujuline ristmik, kus kohtuvad Riia-Pihkva ning Tallinn-Tartu-Võru-Luhamaa maantee ning rajada sinna ohutussaared ja kanaliseerida sõidusuunad.

„Tänaste plaanide kohaselt võiks tee rekonstrueerimine aset leida aastatel 2019-2020,” ütles maanteeameti Lõuna regiooni valdkonna juht Janar Taal Lõunaeestlasele.

„Ääretult õige ja vajalik investeering,” lausus Võru maavanem Andres Kõiv. „Meie jaoks on hea juurdepääs Riia lennujaamale ning infrastruktuurile igal juhul kasulik.”

Kohalikud ootavad asfaldipuru

„Iga teeremont on alati oluline, kuid juba varem on Missos oodatud, et kui Riia-Pihkva tee läheb remonti, saab sealt asfaldipuru Rammuka-Tsiistre tee jaoks,” rääkis ettevõtja ja Misso vallavolikogu liige Urmas Peegel Lõunaeestlasele.

Rammuka-Misso-Tsiistre kruusakattega teele mustkatte peale saamine on Peegeli sõnul kohalikule inimesele vaat et tähtsamgi teema, kui suure maantee uuendamine.

Seda Läti piiri juures asuvast Rammuka külast Tsiistresse viivat teed kasutab nii kohalik rahvas, aga ka turistid, läbisõitjad ning Siberi ja Nopri talu transport. Suvel tõuseb kuival perioodil teelt üksjagu palju tolmu ning samuti annab teepinna tasasus üksjagu soovida.

Arved Breidaks