Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Valitsuse neljapäevase istungi päevakorras on kaks esimest omavalitsuste sundliitmise eelnõud, sealhulgas Puka valla ühendamine Otepää ja Sangaste vallaga.

Valitsuse määrusega muudetakse Eesti haldusterritoriaalset korraldust uue haldusüksuse moodustamiseks valitsuse algatusel, milleks on Puka valla ühendamine Otepää ja Sangaste vallaga.

Uue haldusüksuse nimeks saab Otepää vald, mille vallavolikogu ja -valitsus asub Otepää linnas. Teenuskeskused luuakse Sangaste ja Puka alevikes.

Ühinevate haldusüksuste rahvaarv 2017. aasta 1. jaanuari seisuga kokku on rahvastikuregistri andmetel 6748.

Samuti otsustab valitsus neljapäeval Saare maakonna valdade sundliitmise.

LÕUNAEESTLANE

Otepää vallavolikogu avaldas toetust valitsuse kavale sundliita Puka vald Otepää-Sangaste ühendvallaga.

„Kokkuleppe eelnõu kohaselt jääb valla nimeks Otepää, ka keskus on endiselt Otepääl ja volikogus saab olema 17 liiget, kes valitakse ühises ringkonnas,” rääkis Otepää volikogu esimees Siim Kalda (pildil).

Puka alevikus luuakse tema sõnul teenuskeskus, mis lisaks teenuste osutamisele peab tagama kohalikele elanikele kaasarääkimisvõimaluse. „Ühinenud valla uue arengukava vastuvõtmiseni kehtib ühineva Puka valla territooriumil eelmisel aastal kinnitatud Puka valla arengukava,” lisas Kalda.

Puka vald jaguneb kolmeks

Valitsus algatas Puka valla sundliitmise Otepää valla ja Sangaste vallaga tänavu veebruaris.

Samas on Puka ja Helme vald sõlminud kokkuleppe, mille kohaselt arvatakse Puka vallast Soontaga küla moodustatava Tõrva valla koosseisu. Samuti on Puka ja Rõngu vald kokku leppinud, et Puka valla Aakre, Palamuste, Pedaste, Purtsi, Pühaste ja Rebaste külad arvatakse moodustatava Elva valla koosseisu.

Niisiis ühineb Otepää vallaga Puka vallast Puka alevik, Komsi, Kähri, Kibena, Meegaste, Ruuna, Kuigatsi, Vaardi, Kolli, Plika, Prange ja Põru küla.

Neljapäevasel istungil otsustas Otepää volikogu saata Otepää, Sangaste ja Puka valla ühinemiskokkuleppe avalikule väljapanekule, mis kestab kuni 21. maini, teatas Otepää vallavalitsus.

LÕUNAEESTLANE


Warning: Undefined array key "pages" in /data01/virt43547/domeenid/www.lounaeestlane.ee/htdocs/wp-content/plugins/facebook-messenger-customer-chat/facebook-messenger-customer-chat.php on line 181