Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Mesikäpa hallis lõppenud rahvusvahelise käsipalliturniiri Põlva Cup 2017 võitis Peterburi HC, alistades finaalis Põlva Serviti 26:25 (15:10).

Korraldajaklubi Serviti pole kodust turniiri võitnud 2011. aastast ja alustas tänavust finaali hästi, juhtides avapoolaja keskel 7:4 ja 8:6. Saabus aga mõõn ja piiterlased võitsid viimased tosin minutit 9:2 ning olid vaheajaks ees 15:10.

Serviti alla ei andnud ja ehkki Peterburi tiim juhtis teise poolaja algul 17:11, võideldi välja viigiseis 18:18. Kohtumise viimane veerandtund möödus võrdses heitluses, ehkki võõrustajad kordagi juhtima ei pääsenud, vahendas klubi pressiteenistus.

Henri Sillaste viskas Serviti kasuks 5, Carl-Eric Uibo ja Roman Aizatullov 4, Rudissaar, Kristjan Muuga ja Hendrik Varul 3, Siivo Sokk 2 ning Henri Hiiend 1 värava. Vastaste ja mängu parimana sai Venemaa MM-koondislane Dmitri Kisseljov kirja 6 tabamust.

„Selle hooaja esimene mäng, kus veidi enam pinget ja korralikult publikut kaasa elamas,” ütles Serviti peatreener Kalmer Musting. „Tahtsin erinevaid mängijaid proovida ja avapoolaja lõpul lõikasime sellega näppu. Realiseerimisega jäime eriti tõsiselt hätta. Õnneks teisel poolajal saime järgi ja mängisime kohati vägagi hästi, ent võiduks siiski ei piisanud.”

Euromängud algamas

Laupäeval alustab Serviti euromängudega ja Mustingu sõnul näitas Põlva turniir ära paljugi, nii hea kui halva poolelt.

„Oleme endiselt ebastabiilsed ja tagaliinis tahaks näha mõnd liidrit esile tõusmas. Samas oleme viimase paari nädalaga saanud hästi toimima meeskondliku kaitse ja võitlusvaimgi on kõrgel tasemel,” hindas Musting.

Pronks soomlastele, Põlva noored 8. kohal

Teine Põlva turniiril osalenud Eesti klubi, peamiselt noortest palluritest koosnev Põlva Coop näitas kohamängus head võitlusvaimu kui 4-5-väravalise kaotusseisu 40. minutiks 16:16 viigiks võitles.

Lõpus oli lätlaste Ludza SK Latgolsil siiski püssirohtu rohkem ja lõunanaabrid said 24:21 (14:11) võidu ja sellega ka 7. koha. Coopi parimana jäi Tõnis Kase arvele 5 väravat.

Pronksimängus alistas soomlaste Grankulla IFK mängujärgse karistusvisete seeria järel Valgevene tippklubi Minski SKA reservmeeskonna tulemusega 35:32 (15:15, 31:31).

LÕUNAEESTLANE

FOTO: HELIN POTTER

Põlva Cup 2017 paremusjärjestus

1. Peterburi HC

2. Põlva Serviti

3. Grankulla IFK

4. Minski SKA

5. Vilniuse VHC Šviesa

6. Klaipeda Dragunas

7. Ludza SK Latgols

8. Põlva Coop.

Põlvas algas reedel rahvusvaheline käsipalliturniir Põlva Cup 2017, kus avapäeva mängudes alistas Põlva Serviti Minski SKA reservmeeskonna 37:33 ning Põlva Coop jäi alla Peterburi HC-le 14:27.

Valgevene tippklubi tõi Põlvasse peamiselt noortest koosneva tiimi, kus siiski mitmeid Balti liiga kogemustega mängumehi ning keda juhendavad olümpiavõitjaks tulnud Spartak Mironovitš ja Aleksandr Karšakevitš.

Kaitse ei kannatanud kriitikat

Serviti haaras SKA vastu juhtohjad, ent jäi 20. minutiks siiski 11:13 taha. Poolaja lõpp ja teine pooltund kuulusid siiski põlvalastele ning lähemale kui kaks väravat nad vastased enam ei lubanud. Väga lahtise mängu lõpusireeni kõlades särasid tablool 37:33 võidunumbrid, vahendas klubi pressiteenistus.

„Ei mänginud me täna hästi,” hindas Serviti peatreener Kalmer Musting. „Eriti just kaitses. Lasta Minski duublil endale 33 väravat visata, on liig mis liig. Teisel poolajal läksime 5-1 kaitse peale üle ja see toimis paremini, aga üldplaanis ei kannatanud kaitsetegevus mingit kriitikat!”

Musting tunnistas, et peab ise ka peeglisse vaatama. „Häälestuse poole pealt polnud meeskond täna mänguks valmis, peame sellega rohkem tööd tegema. SKA noored mängisid muidugi hästi ja väga ennastsalgavalt, aga pidanuksime ise teravamad olema,” lisas Musting.

Põlva noored kaotasid Venemaa hõbedatiimile

A-alagrupis mängiv Serviti järelkasvumeeskond Põlva Coop läks karikakaitsja ja Venemaa meistrivõistluste hõbeda Peterburi HC vastu küll 1:0 juhtima, ent selgelt tugevamale vastu ei saanud ning kaotas 14:27 (9:15).

Vaid 17aastane Mathias Rebane viskas Coopi kasuks 5 väravat.

LÕUNAEESTLANE

Reedest pühapäevani saab Mesikäpa hallis vaadata kõrgetasemelist käsipalli, kui toimub traditsiooniline Põlva Cup 2017.

Koos korraldaja Põlva Serviti ning Põlva Coopiga võtavad turniirist osa kaheksa klubi kuuest riigist. Karikakaitsjana asub lahingusse Venemaa meistrivõistluste hõbe Peterburi HC.

„Pole muidugi lihtne Põlva-suuruses linnas nii kõva turniiri korraldada, eriti just kuue meeskonna majutamine on keeruline,” tõdes Serviti peatreener Kalmer Musting. „Aga meie jaoks on väga oluline näidata oma fännidele kõrgel tasemel käsipalli ning anda mängijatele šanss kodupubliku ees esineda.

Põlvas on kohal eelmise hooaja meistrid või medalivõitjaid kuuest riigist. Tõsi, Valgevene hõbedatiim Minski SKA saadab kohale reservmeeskonna, ent Leedu meistri Klaipeda Dragunase, Eesti parima Serviti ja piiterlaste kõrval on kohal ka vastavalt Läti ja Soome liigas pronksi võitnud Ludza SK Latgols ja Grankulla IFK. Teise Leedu klubina teeb kaasa kohalike meistrivõistluste neljas meeskond, Vilniuse VHC Šviesa.

„Üritame iga aasta leida uusi ja huvitavaid meeskondi, et ei tekiks rutiini kui ühed ja samad tiimid külas käivad. Lätlaste SK Latgols pole meie turniiril kunagi pallinud ja hea meel on, et saime Minski SKA siia, mis sest et reservkoosseisus,” rääkis Musting.

LÕUNAEESTLANE