Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

PetCity loomakliinikus toimub teisipäeval Eestis esmakordne lemmikloomade ja loomaomanike ühine doonoripäev.

PetCity loomakliiniku peaarsti dr Heli Säre sõnul ei ole Eestis siiani lemmikloomade verepanka, kuigi vajadus selle järgi on suur.

„Sarnaselt inimestega võib vereülekanne olla tihti ainus võimalus lemmiku elu päästmiseks. Soomes näiteks toimib vabatahtlikkuse alusel loodud lemmikloomade verepank juba aastast 2000,” sõnas Säre.

Doonoriks sobib terve, täiskasvanud koer või kass, kes on vähemalt ühe aasta vanune aga mitte vanem kui kaheksa aastane, kassi vanus võib olla ka kuni kümme aastat.

Doonorkoer peaks kaaluma vähemalt 25 kilo, doonorkass vähemalt 4 kilo. Doonoriks sobib rahuliku iseloomuga, sõbralik loom, kes on vaktsineeritud ning saanud regulaarselt ussirohtu. Samuti ei tohi loom olla reisinud viimase kuue kuu jooksul väljapoole Euroopa Liidu riike.

Tallinnas Rannamõisa tee 8 loomakliinikus 7. veebruaril peetaval doonoripäeval toimuvad kell 14, 15 ja 16 tasuta loengud, kus esinevad PetCity loomakliiniku peaarst Heli Säre ja Põhja-Eesti regionaalhaigla verekeskuse vanemarst Ulvi-Kaire Kongo.

Lõunaeestlane

FOTO: Pixabay


Warning: Undefined array key "pages" in /data01/virt43547/domeenid/www.lounaeestlane.ee/htdocs/wp-content/plugins/facebook-messenger-customer-chat/facebook-messenger-customer-chat.php on line 181