Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Võru linnavolikogu andis kolmapäeval linnavalitsusele loa osta Võru bussijaama naabruses kaks kinnistut, et rajada sinna autoparkla.

Parkla tahetakse rajada Tartu tn 7 ja Tartu tn 9 kinnistule, mis mõlemad kuuluvad praegu ASile KPG. Ettevõte on valmis kinnistud müüma, küsides 1457 ruutmeetri suuruse Tartu tn 7 eest 6000 ning 1301 ruutmeetri suuruse Tartu 9 eest 3000 eurot.

„Kinnistuid ja seda ümbritsevat maa-ala soovib linn kasutada sõidukite parkla rajamiseks, mida saaksid kasutada nii bussireisijad, linnas toimuvate avalike ürituste külastajad kui ka linna külastavad ja siin elavad inimesed,” seisab volikogu protokollilise otsuse eelnõus.

Eelkõige soovib linnavalitsus uue parkla rajamisega lahendada parkimiskohtade puuduse bussijaama ümbruses, sest praegu selleks kasutatav maa-ala bussijaama vastas üle tee ei kuulu linnale.

Kui linn saab maa omanikuks on võimalik alustada üldplaneeringut muutev detailplaneeringu menetlus maa sihtotstarbe ja maa kasutuse muutmiseks. Praegu on mõlema kinnistu sihtotstarve elamumaa.

ARVED BREIDAKS