Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Eesti Pärimusmuusika Keskus koos Mooste Rahvamuusikakooliga on alates mullu sügisest pununud Moostes Pärimusmuusika Pesa, kus kuust-kuusse korraldatrakse külapeo õhustikuga tantsuõhtuid ja kontserte.

„Eesti Pärimusmuusika Keskus avas eelmise aasta sügisel Pesade programmi üle Eesti ja valis üheks koostööpartneriks Mooste Rahvamuusikakooli,” rääkis Mooste Tantsumaja perenaine Kati Taal Lõunaeestlasele. „Moostes toimuvad meil Tantsumajad ja pärimusmuusika kontserdid.”

Tantsumaja on peoformaat, kus on võimalik osa saada külapeo kaasakiskuvast meeleolust koos ärksate pillimeeste ja elava pärimusmuusikaga.

„Ei ole kohustust tulla tantsima, aga on võimalus,” rõhutas Taal. Külapeole kohaselt on kaasa lööma oodatud kõik, kellel jalg vähegi rütmis kaasa tatsub, sest tantsusammud saab selgeks kohapeal.

Tantsid nii, nagu parajasti tuleb

Kas tagasihoidlikkuse poolest tuntud Eesti inimesele meeldib tantsida?

„Kui ta sellest hirmust üle saab, et ta ei oska samme, siis talle meeldib küll,” kinnitas Kati Taal. „Pigem ongi see hirm, et ma ei oska astuda, aga seltskonnatantsu puhul ei olegi õiget ja valet tegelikult olemas – tantsid nii, nagu parajasti tuleb.”

Tants, eriti kui sellega tegeleda rahvapeole omases sundimatus õhkkonnas, teeb inimesed Taali sõnul õnnelikuks. „[Tants] vabastab päevased tööpinged, inimesed muutuvad rahulikumaks, nad saavad suhelda ja on nautinud olukorda,” lisas ta.

Tänavu on Mooste kooli saalis jäänud pidada veel kaks Tantsumaja, mis toimuvad 11. aprillil ja 23. mail.

Vaata videolugu Mooste Tantsumajast.

Arved Breidaks


Warning: Undefined array key "pages" in /data01/virt43547/domeenid/www.lounaeestlane.ee/htdocs/wp-content/plugins/facebook-messenger-customer-chat/facebook-messenger-customer-chat.php on line 181