Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Ajal kui inimeste igapäevane kosmeetika muutub järjest ökoloogilisemaks – huuepulka võib süüa ning kehaõli sobib ka söögitegemiseks, on üks valdkond, milles inimesed eelistavad jätkuvalt sünteetikat. Selleks valdkonnaks on parfümeeria.

Paljud tõenäoliselt ei teagi, et ka looduslikud parfümeeriatooted on tänapäeval nii kvaliteetsed, et uue lõhna valikul tasub ka need kaalumisele võtta. Looduslike parfüümide plusse selgitab Apotheka iluteenindaja Sheryl Loorits.

Kas olete märganud, et teinekord tekib peale tugevalt lõhnastatud inimesega koos olemist väsimus või peavalu? See on üks sünteetilise lõhna kasutamise kaasmõjudest. Sünteetilisi parfüüme peetakse üheks kõige toksilisemaks ilutooteks, sest need sisaldavad parabeene, ftalaate, allergeene ja isegi närvitoksiine. Lisaks koosnevad need 90% ulatuses alkoholist. Need imenduvad kehale piserdades paratamatult läbi naha ja jõuavad ainevahetusse.

Sünteetiliste lõhnade kõrvalmõjud

Kui sul on astma või tundlikkus kemikaalide suhtes, siis tead, kui ebameeldiv ja raske on olla sünteetiliste lõhnade keskel. Juhul kui sul endal neid muresid ei ole, tead kindlasti inimesi, kellel need on. Kemikaalide suhtes tundlikele inimestele võib sünteetilise lõhna kasutamine kaasa tuua peavalu, hingamisprobleeme, nõrkust, segadust, ärevust ja paanikahooge, aga ka muid neurotoksilisi sümptomeid. Sellised inimesed reageerivad ka nendele sünteetilistele lõhnadele, mida teised inimesed isegi ei tunne. Paljude astmaatikute jaoks on sünteetilised lõhnad sama mõjuga nagu sigaretisuits.

Looduslikud lõhnad valmistatakse puhastest eeterlikest õlidest, mis mitte ainult ei lõhna hästi vaid omavad ka tõestatud tervislikku mõju. Sertifitseeritud orgaanilised parfüümid vastavad samadele standarditele nagu muud orgaanilised tooted ja sisaldavad lõhnaainena orgaaniliselt kasvatatud lilli, taimi ja puuvilju ilma kahjulike kemikaalideta. See muudab orgaanilised lõhnad kasulikuks mitte ainult inimese enda tervisele vaid ka keskkonnale üldiselt.

Lõhnal võib inimese kehale ja vaimule olla suur efekt, see on oluline toidu, taimede ja muude toodete valikul, mida me endale soetame. Looduslike parfüümide puhtad eeterlikud õlid soojenevad inimese nahal ja loovad iga inimese puhul oma unikaalse lõhna. Magusad lõhnad on soojad ja võluvad, tsitruselõhnad on elavad ja värksed, puidused lõhnad on soojad ja sensuaalsed, lillenoodid on romantilised ja lõhnavad. Need lõhnad muudavad inimese keha unikaalse, loomuliku lõhna tugevamaks ja kutsuvad esile tugeva sisemise emotsionaalse vastuse. Sünteetilised lõhnad aga maskeerivad ja katavad inimese naturaalset lõhna.

Looduslikud lõhnaveed

Romantiliste lõhnade eelistajatele sobib Weleda Jardin de Vie Rose, mis on inspireeritud Weleda Roosi hooldussarjast. Roos on lillede kuninganna, see on armastuse, ilu ja puhtuse sümbol. Lilleline lõhnabukett sisaldab delikaatse roosi ja värske geraaniumi aroomi, eksootilise ylang-ylang õied annavad lõhnaveele puudrise ja vürtsise noodi.

Sensuaalsete lõhnade austajale sobib Weleda Jardin de Vie Grenade lõhnavesi. Granaatõuna hooldussarjast inspireeritud lõhn iseloomustab kandja muretust ja rõõmu, mida toetab intensiivne apelsini puuviljane noot. Eksootilisest kliimast annab aimu davana õrn mangot meenutav aroom, fantaasiat ergutab vanilje soe, pehme ja idamaine lõhn, mis annab lõhnaveele sügava sensuaalsuse nüansi ja äratab ajatu naiseliku sensuaalsuse.

Suvist lõhna armastavale naisele sobib Weleda Jardin de Vie Agrume lõhnavesi, mis on inspireeritud Weleda Astelpaju sarjast. Kirgas ja soe oranž astelpaju kiirgab südapäeval püütud päikesekiiri. Selle värske, vitaalne ja puuviljane greipfruudi lõhn iseloomustab kandja muretust, elujõudu ja noorust. Mandariini magus aroom paneb nägema elu säravaimat poolt, annab energiat ja värskendab meeli. Idamaine ja hinnaline sandlipuu jätab nahale puudrise ja pehme tunde.

FOTO: PIXABAY