Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Vabariigi president Kersti Kaljulaid jõudis kolmapäeva pärastlõunal oma idapiiri ja Setumaa visiidi käigus Obinitsa külla, kus külastas külakeskuses asuvaid ettevõtteid, lasteaeda ning lipuväljakul kunstigaleriid Halas Kunn.

Obinitsa endises koolimajas töötavad lisaks kohalikule lasteaiale ja raamatukogule ka mitu käsitöö ja väiketootmisega tegelevat ettevõtet, sealhulgas Margit Mehilase lastebränd Hipsik ja T-särkidele trükkimisega tegelev Särgimeister.

Külakeskuses töötava käsitöömeister Terje Lillmaa sõrmede all sünnib aga legendaarne setu pits ja ka näiteks vabariigi aastapäeva vastuvõtul presidendi abikaasa kantud vöö, mida meister pudelisuuvööks kutsub.

Setomaa ettevõtluse õite tutvustamine polnud aga ainus, mida presidendile näidati, sest rääkimist tahtis ka setode selle sajandi suurprojekti – Setomaa valla – moodustamise käekäik ning Setomaa tulevikuväljavaated.

Vaata pilte ja järgnevat videolugu presidendi külaskäigust Obinitsa.

ARVED BREIDAKS

Vanemuise teatri suvelavastus „Obinitsa” – eepiline lugu ühe seto pere saatusest läbi saja aasta – jõudis DVD-le.

„Obinitsa“ esietendus 2. juulil 2015 Obinitsas, külas, kus on üle tuhande aasta järjepidevalt paigal elatud. Tervet sajandit hõlmavat lugu seto perest etendati majas, kus pere ka reaalselt elas.

„Obinitsat” mängiti kahel järjestikusel suvel kokku 21 mängukorral ning seda käis vaatamas 11 623 inimest.

ETV võttis lavastuse üles tänavu suvel, 8. juuli etendusel. Salvestuse režissöör on Elo Selirand. Setokeelse lavastuse paremaks mõistmiseks on DVD varustatud eestikeelsete subtiitritega.

„Obinitsa” teksti autor on Kauksi Ülle, kaasautor ja lavastaja Ain Mäeots, kunstnik Liina Unt (Endla), muusikaline kujundaja Ele Sonn.

Lavastuses mängisid Marje Metsur, Andres Mähar, Kaia Skoblov, Merle Jääger, Ragne Pekarev, Priit Strandberg, Karol Kuntsel, Tanel Jonas, Marian Heinat, Veiko Porkanen, Ott Sepp jt. Samuti tegid kaasa muusikud Eller Brass bändist, kohalikud lauljad ja harrastusnäitlejad.

Lõunaeestlane

Foto: Vanemuine