Sporditarbed, spordivarustus e-spordipood:sportlik.ee

 

Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Viies Eesti piirkonnas, sealhulgas Põlva, Valga ja Võru maakonnas alustavad riigi toel sel sügisel kohalike omavalitsuste koostöögrupid, et viia kohalik noorsootöö uuele tasemele.

„Viime riigi ja kohalike omavalitsuste koostöös noorsootöö täiesti uuele tasemele,” lubas Eesti Noorsootöö Keskuse (ENTK) direktor Edgar Schlümmer. „Uued võimalused töötati välja arvestades noorte liikumise, noorsootöö kasutamise harjumuste ning reaalsete vajadustega, mitte omavalitsuste halduspiiridega.”

Schlümmeri sõnul on kõik Eesti omavalitsused viimaste aastate jooksul teinud suuri pingutusi noorsootöö kvaliteedi ja võimaluste avardamiseks, kuid pannes piirkonniti seljad kokku, luuakse noortele varasemast veelgi sisukamad ja laiemad võimalused end arendada.

Tänu riigi toetusele saab mitmes piirkonnas pakkuda seni kättesaamatuid noorsootöö teenuseid, juhendajatele konkurentsivõimelist töötasu või transporditoetust, et olulised inimesed noorteni jõuaksid. Lisaks aitab ENTK omavalitsusi näiteks noorsootöötajate pädevuste arendamisel ning tulemuste ja mõju seirel.

„Piirkonna arenguvajadustest lähtuvalt loodud uued võimalused on programmi oluline eesmärk ja need peavad pakkuma valikuid neile noortele, kes seni noorsootööst kõrvale on jäänud. Näeme kõikjal Eestis selleks suurt potentsiaali, eriti arvestades regioonides elavate noorte hulka. Ka peavad need võimalused olema noorte jaoks tasuta,” lisas Schlümmer.

Võrumaal moodustavad ühe koostöögrupi Antsla, Urvaste ja Sõmerpalu vald, teise grupi Haanja, Rõuge, Varstu ja Mõniste vald ning kolmanda Lasva, Meremäe, Misso, Vastseliina ja Võru vald. Aastaks 2018 on Võrumaa noortele planeeritud rohkem kui 40 uut võimalust ning praegusega võrreldes peaks noorsootöösse kaasatama kuni 11 protsenti rohkem noori.

Põlvamaal moodustavad ühe grupi Põlva, Valgjärve, Kõlleste, Kanepi ja Laheda vald ning teise Mooste, Räpina, Ahja, Mikitamäe, Veriora, Orava ja Värska vald. Aastaks 2018 on Põlvamaa noortele planeeritud ligi 50 uut võimalust ning praegusega võrreldes peaks noorsootöösse kaasatama kuni 16 protsenti rohkem noori.

Valgamaal moodustavad ühe grupi Palupera, Sangaste, Otepää, Puka vald ja Rõngu vald Tartumaalt, teise Helme, Põdrala ja Hummuli vald ning Tõrva linn ja kolmanda Taheva, Tõlliste, Karula, Õru vald ja Valga linn. Aastaks 2018 on Valgamaa noortele planeeritud 200 uut võimalust ning praegusega võrreldes peaks noorsootöösse kaasatama kuni 14 protsenti rohkem noori.

Ühtekokku toetab riik Euroopa Sotsiaalfondi (ESF) vahenditest kohalike omavalitsuste koostöögruppe ligi 6 miljoni euroga. Sügiseks alustati tegevust 12 piirkonnas (61 KOVi), kes saavad toetust ühtekokku ligi 1,8 miljonit eurot.

Lõunaeestlane