Sporditarbed, spordivarustus e-spordipood:sportlik.ee

 

Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Valitsus kiitis neljapäeval heaks plaani luua passiivsete noorte jaoks tugisüsteem, et vähendada töötamisest ja õppimisest kõrvale hoidvate noorte arvu.

Tervise- ja tööministri Jevgeni Ossinovski sõnul suurendab noorte töötuks ja passiivseks jäämine riski langeda edaspidi vaesusesse ning sotsiaalsesse tõrjutusse.

„Kui üldiselt arvatakse, et mitteaktiivsusesse langemine ohustab eelkõige madala haridusega noori, siis järjest enam on mitteõppivaid ja -töötavaid noori just kõrgkooli lõpetajate või õpingute katkestajate seas. Probleem on seega laiem ning tegeleda tuleb väga erinevas vanuses noortega,” ütles Ossinovski.

Eestis oli 2015. aasta seisuga 16-26 vanuses noori 164 123, kellest 19 000 ei töötanud ega õppinud. Kuna nende noorteni jõudmine on sageli juhuslik, pole riigil ja kohalikel omavalitsustel praegu piisavat infot, mille põhjal noori töö leidmisel ja haridustee jätkamisel toetada.

Isiklik lähenemine

Valmiv IT-lahendus aitab sihipärasemalt ning süsteemsemalt kohaliku omavalitsuse töötajal noori üles leida. Igale noorele lähenetakse individuaalselt, selgitatakse välja abivajadus ning juhatatakse vajadusel olemasolevatele riiklikele teenusteni ja seostatakse õppimise- ja tööotsimise võimalustega.

2018.-2019. aastal on sotsiaalministeeriumil plaanis tugisüsteemi väljatöötatud lahendust katsetada koostöös mõne kohaliku omavalitsusega, teatas ministeerium.

Lõunaeestlane

FOTO: Karjääripäev Võru Gümnaasiumis aitas Võrumaa õpilastel seada tulevikuplaane, et nad ei jääks passiivseks.

Rõuge noortevolikogu võõrustab 20.-26.oktoobrini noori Gruusiast, Türgist ja Lätist, et üheskoos arutada avatud valitsemise ja kaasamise teemadel.

Projektijuhi Katri Kõva sõnul on Rõuge vallas kohalike inimeste arvamus otsustamisel väärtustatud. „Me soovime õppida ka teistelt riikidelt ning leida üheskoos lahendusi, et mitte ükski noor ei jääks kõrvale võimalustest ning teda puudutavast infost ja otsustest nüüd ja edapidi,” lisas ta.

Noorte osaluse ja ühiskondliku seotuse suurendamise teel loodetakse kogu Euroopas tõsta ühiskonna jätkusuutlikkust ja konkurentsivõimet.

22. oktoobril toimub Rõuge koolimajas seminar, kus ettekannetega esinevad Rõuge valla juhid, maavalitsuse esindaja, riigikogu liige Kalvi Kõva, Eesti noorteühenduste liidu esindaja, Liia Hänni e-Riigi Akadeemiast ning väliskülalised.

Lõunaeestlane