Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Vana-Võromaa kultuurikojas avati kolmapäeval Pärnu kunstnike ühisnäitus pealkirjaga „Sanatoorium”, kus on vaadata viie suvepealinna kunstniku tööd.

„Pärnakad on Võrus ka mitme aasta tagant käinud visiidil koos näitusega, aga seekord on selline suurem näitus,” rääkis väljapaneku kuraator Alar Raudoja Lõunaeestlasele.

Näitusel on vaadata sellel kümnendil valminud maalid, skulptuurid ja fotod, mis Raudoja sõnul peaksid vaatajale mõjuma lõõgastavalt, sest just lõõgastust peab üks sanatoorium inimestele pakkuma.

„Meil oli natuke mõtlemist, et mida siia Lõuna-Eesti kanti tuua,” selgitas Raudoja. „Mõtlesime, et mis Pärnut kõige paremini iseloomustab? Ikka sanatoorium. Vanast nõukaajast alates ja veelgi varem on Pärnus sanatooriumid tegutsenud ja paneme näitusele nimeks „Sanatoorium”.”

Selline nimevalik tingis ka näituse iseloomu, mis pole väga tõsine ning pigem soovitakse tekitada ruumis sanatooriumimelu.

„Meil on [näitusel] hästi palju inimest, inimfiguuri,” ütles Raudoja. Sanatooriumis ravitakse inimesi ja me ka korraldame siin läbi piltide mingil määral sellist teraapilist seanssi, et Võrumaa kunstihaiged saaksid natukene ravi pärnakate poolt.”

Protseduure viivad läbi kunstnikud Pusa, Haide Rannakivi, Andrus Joonas, Alar Raudoja, Marko Toomast. Näitus on avatud 11. juunini.

Vaata pilte ja videolugu Vana-Võromaa kultuurikojast.

ARVED BREIDAKS


Warning: Undefined array key "pages" in /data01/virt43547/domeenid/www.lounaeestlane.ee/htdocs/wp-content/plugins/facebook-messenger-customer-chat/facebook-messenger-customer-chat.php on line 181