Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Mitmed Põlvamaa vallad on juba seadnud või kehtestavad kolmapäevaks kohalikele teedele koormuspiirangud.

Kehtestatud koormuspiirangud on teede olukorrast sõltuvalt erinevad, kuid reeglina on liiklemine keelatud masinatele, mille kogukaal ületab 3,5 kuni 8 tonni, teatas Põlvamaa omavalitsuste liit.

Raskema kogukaaluga mootorsõiduki liiklemine on kohalikel teedel lubatud vaid omavalitsuse väljastatud eriloa alusel. Kehtestatud liikluspiirangute eiramisest tulenevad kahjud hüvitab või heastab rikkuja.

Lõunaeestlane

 

OMAVALITSUS MASSIPIIRANG  ALATES
Ahja 6. märts
Kanepi 6. märts
Kõlleste 6. märts
Laheda 6. märts
Mikitamäe 2. märts
Mooste 1. märts
Orava 28. veebruar
Põlva  7. märts
Räpina 7. märts
Valgjärve  6. märts
Vastse-Kuuste 2. märts
Veriora 8. märts
Värska 2. märts

 

Õhutemperatuuri tõus viimastel päevadel on viinud riigi kruusateed kohati olukorda, kus teede säilimise eesmärgil kehtestatakse massipiirangud, teatas maanteeamet.

Kruusateede muldkehade alumised kihid on jääs, ülemine kruusakiht aga kohati sulanud ja veest läbi imbunud. Üleval olev vesi ei pääse allapoole ning tihti ka mitte külgsuunas välja voolama.

Metsa- ja turbaveo ning muude raskete vedude mõjul võivad kruusateed veelgi rohkem kahjustatud saada ja kaotada kandevõime täielikult.

Seetõttu on paljudel riigiteedel piiratud raskete veokite liikumist, mille eesmärk on teede ulatusliku kahjustamise ärahoidmine. Kehtestatud massipiiranguid saab jälgida rakendusest tarktee.mnt.ee.

Püüame teha kõik endast oleneva, et teede seisukorda parandada, kuid enne hööveldamisega alustamist tuleb enamasti ära oodata teepinna tahenemine, sest märja kruusakihi liigutamine ühest tee äärest teise ei anna oodatud tulemust.

Lõunaeestlane


Warning: Undefined array key "pages" in /data01/virt43547/domeenid/www.lounaeestlane.ee/htdocs/wp-content/plugins/facebook-messenger-customer-chat/facebook-messenger-customer-chat.php on line 181