Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Võru-Kubija vabaõhulaval harjutasid sajad tantsijad teisipäeva õhtutundideni kestnud proovipäeval laupäevaseks Võrumaa laulu- ja tantsupeoks, mis tänavu on võetud kokku pealkirja alla „Maailm heliseb”.

„Täna [teisipäeval] on esimene proovipäev, homme teine proovipäev ja laupäeval liidame kõik oma osad kokku,” rääkis Võrumaa tantsujuht Maie Pau Lõunaeestlasele.

Tänavuse laulu- ja tantsupeo kava kokkupanekut mõjutas tantsujuhi sõnul see, et juba kuu aja pärast on Võrumaa laulu- ja tantsulapsed Tallinnas osalemas Eesti noorte laulu- ja tantsupeol „Mina jään”.

„Põhirõhk sel aastal on koolinoortel, lastel, kes valmistuvad noortepeoks Tallinnasse minekuks,” lausus Maie Pau. „Meil on olnud mitmed ülevaatused ja see on olnud päris tihe aasta. Sellepärast on ka meie maakonnapeol põhirõhk sellel repertuaaril, mida lapsed on õppinud aasta jooksul.”

Siiski pole Võrumaa laulu- ja tantsupidu ainult noorte esinejate päralt, sest kaasa löövad ka täiskasvanute kollektiivid. Kokku on Kubija lavale oodata ühtekokku 1700 lauljat-tantsijat.

Vaata pilte ja videolugu teisipäevasest proovipäevast.

ARVED BREIDAKS