Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Antsla vallavolikogu andis esmaspäeval rohelise tule kahe 30-kohalise erihooldemaja ehitamiseks Antslasse, kus nende rajamise vastu on viimastel kuudel aktiivselt võideldud.

Seitsme poolt- ja kuue vastuhäälega otsustas volikogu anda ASile Lõuna-Eesti Hooldekeskus 50 aastaks hoonestusõiguse Antsla servas asuvatele Posti 10 ja Posti 12 katastriüksustele, kuhu ettevõte soovib ehitada kaks 30-kohalist erihooldemaja.

Volikogu täpsustas juba mullu juulis seatud hoonestusõiguse tingimusi, kehtestades umbes 2,3 hektari suuruse maa-ala hoonestusõiguse hinnaks 300 eurot aastas.

Hooldekodude rajamise teemal on Antslas viimastel kuudel peetud tuliseid vaidlusi, sest paljude jaoks on kokku 60 erihooldust vajava inimese toomine Antslasse vastuvõetamatu.

Liiga palju abivajajaid

„Me võitleme selle nimel, et Antsla rahvast võetaks ka kuulda,” rääkis Antsla vallavolikogu liige Kaia Pruuli Lõunaeestlasele.

Tema hinnangul kiirustas vallavolikogu, kui mullu 16. juulil esmakordselt Lõuna-Eesti Hooldekeskusele hoonestusõiguse andis ning seejärel maatüki detailplaneeringuga alustas.

„See otsus tehti väga kiirustades,” kinnitas Pruuli. „Vallarahvas ei teadnud sellest mitte midagi ja nüüd on tulnud välja, et vallarahvas ei taha, et see maja siia tuleb.”

Sel põhjusel olid viis volikogu liiget esitanud päevakorda eelnõu, millega sooviti erihooldemajade rajamise protsess tühistada. Seejärel saaks Pruuli sõnul kompromissina alustada puhtalt lehelt uue menetlusega ühe 30-kohalise erihooldemaja rajamiseks Antslasse.

„Võib-olla oleks natukene leebem variant, kui siia oleks tulnud 30 kohta,” lisas Pruuli. „Meie seisukoht on see, et kui tahetakse ühte suurt asutust väiksemaks teha, siis siia tuleb ikkagi suur asutus. Nende inimeste olukord ei parane.”

Volikogu enamus seda plaani ei toetanud.

„Arutelud olid suured, sest nõrgemate abistamine on alati tekitanud probleeme,” tõdes Antsla vallavolikogu esimees Kurmet Müürsepp. „Inimesed väga sügavuti arutlesid selle üle, kuidas erivajadustega inimestele parimat teenust pakkuda.”

Kahe hooldekodu ehitamine peaks Antslas algama tänavu ning need valmivad järgmise aasta lõpuks.

Vaata videolugu Antslast.

ARVED BREIDAKS


Warning: Undefined array key "pages" in /data01/virt43547/domeenid/www.lounaeestlane.ee/htdocs/wp-content/plugins/facebook-messenger-customer-chat/facebook-messenger-customer-chat.php on line 181