Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Vitipalus toimunud orienteerumise MMi viimasel võistluspäeval tulid Eesti mehed teatejooksus neljandaks, mis on läbi aegade kõrgeim teatejooksu tulemus.

Eestlastest parima jooksu teinud ja Eestile seni teatejooksudes ajaloo kõrgeima koha toonud mehed koosseisus Kenny Kivikas, Timo Sild ja Lauri Sild tõid ajaga 1:38.47 eestlased 4. kohale.

„Riske võtta ei tahtnud, aga olin neid valmis vajadusel lõpukoha parandamiseks võtma. Jaks oli lõpus otsakorral, keskendusin tehniliselt võimalikult heale sooritusele ja õnneks teised eksisid rohkem,” ütles Lauri Sild pärast võistlust.

Teatejooksude kuldmedalid läksid meeste arvestuses Norrasse. Eskil Kinnebergi ja Olav Lundanese edukate vahetuste järel saadeti metsa Magne Daehli, kes tõi ajaga 1:34.50 norralased võitjateni finišisse.

Teise koha saavutasid prantslased, kelle teatevõistkonda kuulusid Frederic Tranchand, Lucas Basset ja eile lühiraja võitnud vanameister Thierry Gueorgiou. Guerorgiou tõi prantslased finišisse ajaga 1:36.06.

Kolmanda koha said rootslased, ajaks 1:36.53. Rootslaste teatevõistkonda kuulusid Johan Runesson, William Lind ja Gustav Bergman.

LÕUNAEESTLANE

FOTO: REIGO TEERVALT