Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Võrus on läbi saanud lasteaia Sõleke pikaks veninud remont, mis oleks pidanud lõppema juba tänavu jaanuaris. Esmaspäeva õhtupoolikul on pidulik avamine.

Linnapea Anti Allase sõnul on lasteaiahoone saanud remondiga moodsa ja lastesõbraliku lahenduse.

„Kõikide rühmaruumide lagedes on näiteks akustilised plaadid, mis tagavad palju parema õpikeskkonna ja ei väsita lapsi,” rääkis ta. „Siseviimistlusel on kasutatud naturaalseid ja lastesõbralikke materjale. Vähemtähtis pole ka, et oluliselt on suurenenud hoone energiatõhusus ja hoones on nüüd lastesõbralik põrandaküte.”

Lasteaia rekonstrueerimine läks maksma 2,37 miljonit eurot ning uus sisustus maksis 258 000 eurot, teatas linnavalitsus.

LÕUNAEESTLANE

FOTO: MARIANNE METT/VÕRU LINNAVALITSUS

Kohalikud omavalitsused saavad riigieelarvest lisaraha, et tõsta 1. septembrist lasteaiaõpetajate keskmine palk vähemalt 80 protsendini ja järgmise aasta 1. jaanuarist vähemalt 85 protsendini kooliõpetajate palga alammäärast.

Valitsuses kokku lepitud riigieelarve strateegia kohaselt antakse järgmise nelja aasta jooksul selleks kokku 58,5 miljonit eurot.

„Peame tasandama liiga suure õpetajate palkade erinevuse, mis ulatub praegu 472 eurost 1000 euroni,” lausus haridus- ja teadusminister Mailis Reps. „Ligi pooltes omavalitsustes jääb [lasteaiaõpetaja] palk alla 770 euro. Järgmise kolme aasta jooksul tõuseb enam kui pooltes omavalitsustes lasteaiaõpetajate palk ligikaudu 50 protsenti.”

Repsi sõnul saab lisaraha toel ligi sada omavalitsust tõsta oma lasteaiaõpetajate palga samale tasemele õpetajate palgaga.

„Lasteaiaõpetajate suuremate palkadega omavalitsused saavad hoida töötasu kooliõpetaja palgakasvuga samas tempos ning panustada ka tugiteenuste kättesaadavusse ja tugispetsialistide töötasusse. Samuti võib omavalitsus diferentseerida palgamäärasid ja pakkuda suuremat töötasu, sealhulgas magistrikraadiga lasteaiaõpetajale,” selgitas ta.

LÕUNAEESTLANE