Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Vene piirivalve pidas kolmapäeval Lämmijärvel kinni mootorpaadiga kolm korda üle Eesti-Vene kontrolljoone sõitnud paari.

Eesti piirivalve avastas kell 13.15 Lämmijärvel ajutise kontrolljoone ebaseadusliku ületamise mootorpaadiga Eestist Venemaale ja tagasi ning seejärel uuesti Venemaale.

Kell 13.33 pidas Vene piirivalve kinni kaks paadis olnud inimest ja viis nad menetlustoiminguteks kordonisse, vahendas PPA Lõuna prefektuuri pressiesindaja.

Sama päeva õhtul anti kinni peetud 33-aastane mees ja 29-aastane naine üle Eesti piirivalvuritele.

LÕUNAEESTLANE

Vene piirivalve pidas pühapäeva õhtul Lämmijärvel kinni joobes seltskonna lätlasi, kes rikkusid Eesti-Vene kontrolljoone piirirežiimi.

Eesti piirivalve avastas kell 19.42 Lämmijärvel ajutise kontrolljoone ebaseadusliku ületuse mootorpaadiga Eestist Venemaa Föderatsiooni, vahendas Lõuna prefektuuri pressiesindaja.

Venemaa piirivalve pidas kinni paadi, milles oli kolm joobes ning dokumentideta Läti kodanikku.

Esmaspäeval võttis Eesti poole piirivalvepatrull Lämmijärvel Venemaa piirivalvelt vastu 23-, 33- ja 35-aastase mehe.

LÕUNAEESTLANE

Salusaare juures kukkus neljapäeva ennelõunal kella 9.30 paiku mees läbi jääprao vette.

Abivajajale läks appi Mehikoorma piirivalvurite hõljukitoimkond, kes mehe veest välja tõmbasid ning hõljukisse sooja võtsid.

Piirivalvurid tegid kindlaks, et vette kukkunud mees meedikute abi ei vaja ning ta toimetati Beresje sadama lähistele auto juurde, teatas Lõuna prefektuuri pressiesindaja.

Lõunaeestlane

Lämmi- ja Pihkva järvede jääkiht on sedavõrd õhuke, et inimest enam ei kanna. Seepärast on nende järvede jääle minek keelatud, teatas politsei- ja piirivalveamet.

„Järvejääl patrullivad piirivalvurid on viimastel päevadel jälginud hoolega, kuidas mõjutavad ilmaolud järvejää püsimist või kahanemist,” rääkis Lõuna prefektuuri piirivalvur Marek Klaus. „Kui Peipsi järve jää veel kannab, siis Lämmi- ja Pihkva järvel oleme sunnitud alates 3. märtsist liikumist piirama.”

Peipsi järve jääle mineku osas praegu muutusi pole ehk seal saavad kalastushuvilised liikuda nii jalgsi kui maastikusõidukitega.

„Sõidukiga järvejääle minekut võiks siiski tõsiselt kaaluda ning pigem minna jääle jalgsi. Mõlemal juhul tuleb aga olla äärmiselt ettevaatlik, sest soojade ilmadega muutuvad jääolud iga tunniga ning jääalune veevool võib kulutada jää kandevõimet ootamatult kiiresti,” lisas Klaus.

Lõunaeestlane

Piirivalvuritel tuli nädalavahetusel mitmel puhul Lämmijärvelt ja Peipsilt kaldale juhatada udus ära eksinud või Eesti-Vene kontrolljoont ületanud inimesed.

Reedel kella 11.20 paiku avastasid piirivalvurid Räpina traaversilt alkoholijoobes kalamehe, kes oli järvel liikudes kaotanud nii suunataju kui ka kaaslased.

Kuna nähtavust piiras tihe udu ning mehel puudus navigatsiooniseade, aitasid piirivalvurid eksinud kaluri tagasi kaldale. Kaldalt võeti ühendust joobes kaluri pojaga, kes isale järele tuli, vahendas Lõuna prefektuuri pressiesindaja.

Samal päeval kella 15 paiku helistas häirekeskusele 64-aastane mees, kes oli Peipsil tugevas udus ära eksinud. Piirivalvuritele selgitas mees, et on kõndinud välja piiripostideni, ent ringiratast tiirutades ei suuda ta kuidagi kaldale tagasi jõuda.

Piirivalvurid selgitasid välja, et mees viibib Mehikoorma juures ning talle saadeti sinna järele piirkonnas viibinud hõljukimeeskond. Eksinud mees meedikute abi ei vajanud ning ta toimetati tagasi kaldale oma sõiduvahendi juurde.

Reede õhtul kella 18 paiku teatas murelik naine piirivalvuritele, et hommikul tõukekelguga Kolkjast Peipsi jääle läinud abikaasa ei ole senini järvelt naasnud. Piirivalvurid said kalamehega kontakti ning erinevaid otsinguviise kasutades tuvastasid piirivalvurid lõpuks ka mehe asukoha. Kalur toimetati kaldale, meedikute abi ta ei vajanud ning ta asus koduteele.

Eksinud lätlased

Laupäeva hommikul kella 8.40 paiku märkasid piirivalvurid, et Lämmijärvel on toime pandud ebaseaduslik ajutise kontrolljoone ületus Eestist Venemaa Föderatsiooni ja tagasi. Hõljukipatrull toimetas järvelt kordonisse naise ja mehe, kellele määrati rikkumise eest rahatrahv.

Kella 17 paiku avastasid piirivalvurid Lämmijärvel Saarepera traaversil kahtlase liikumise. Asjaolusid selgitama sõitnud piirivalvepatrull andis kahtlaselt ringiratast tiirutavatele isikutele sõiduki sireenidega märku, kuhu poole tuleks liikuma hakata ning õige pea jõudsidki kaldale kaks meest.

Piirivalvurid selgitasid, et tegemist oli Läti kaluritega, kes olid järvel liikudes ära eksinud ning ei leidnud omal käel enam tagasiteed kaldale.

Lõunaeestlane

Peipsi, Pihkva ja Lämmijärvel on alates 9. novembrist keelatud minna tekkinud jääle ja jäätunud veekogu osadele nii jalgsi kui transpordivahendiga.

Jääle minek on keelatud Peipsi järvistule Tartu, Jõgeva ja Põlva maakonna piires kuni otsuse muutmiseni. Piirivalvurid paigaldavad enamlevinud järvelemineku kohtadesse hoiatussildid ning samuti alustatakse jääluurega selgitamaks jää kandmisvõimet, teatas Lõuna prefektuuri pressiesindaja.

Kolmapäeva hommiku seisuga oli Peipsi järvistul kalda äärtes juba kuni paarisaja meetri ulatuses tekkinud jääkäte, mis kindlalt veel inimest ei kanna. Sestap paluvad piirivalvurid kehtestatud keeldu tõsiselt suhtuda. Kui jääolud paranevad, viiakse jooksvalt sisse vastavad muudatused piirangu leevendamiseks ja jäälemineku lubamiseks.

„See, et mõnes üksikus kohas kalda ääres võib jää juba kanda inimest, ei tähenda kindlasti seda, et kogu järvistu jääl viibimine oleks ohutu,” ütles Lõuna prefektuuri piirivalvekomissar Marek Klaus.

Ohutu jääleminek on tagatud, kui jää paksus on kogu järvel ühtlaselt vähemalt kümme sentimeetrit või enamgi.

Lõunaeestlane


Warning: Undefined array key "pages" in /data01/virt43547/domeenid/www.lounaeestlane.ee/htdocs/wp-content/plugins/facebook-messenger-customer-chat/facebook-messenger-customer-chat.php on line 181