Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Eesti Lairiba Arenduse Sihtasutus (ELASA) sõlmis ehitajatega lepingud ühtekokku 780 kilomeetri lairibavõrgu ehitamiseks kuues Eesti maakonnas, millest umbes 220 kilomeetrit rajatakse Võru- ja Põlvamaal.

Nii Põlva kui Võru maakonnas rajatakse kummaski umbes 110 kilomeetrit uut lairiba põhivõrku (vt joonist), teatas ELASA juht Priit Soom Lõunaeestlasele.

Põhivõrgu rajamine ei hõlma lõpptarbijate ühendamist, kuid see on Soomi sõnul aluseks kiire interneti viimisel hajaasustuses elavatele inimestele koju kätte.

Kiiret internetiühendust võimaldava lairibavõrgu kokku lepitud ehitustööd valmivad järgmise aasta esimeses pooles.

LÕUNAEESTLANE

Kuues Eesti maakonnas, sealhulgas Põlva- ja Võrumaal jätkub tänavu andmeside lairiba baasvõrgu ehitamine kokku 1113 kilomeetri ulatuses maksumusega 11,8 miljoni eurot.

„2009. aastal algatatud projekti EstWin vältel on rajatud juba ligi 4800 kilomeetrit lairiba baasvõrku. Projekti lõpuks tahame tuua 98 protsenti majapidamistest, ettevõtetest ja asutustest võrgule lähemale kui 1,5 km,” ütles ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo.

Täpsemalt rajatakse algavas etapis baasvõrk Põlva- ja Võrumaal järgmistel trassidel (alloleval kaardil on uued trassid märgitud sinisega, pruuniga juba valmisolev baasvõrk):

Värska–Mikitamäe–Veriora–Piusa–Koidula–Saatse;

Mõniste–Hopa–Krabi;

Tsooru–Sänna;

Krabi–Murati–Misso;

Vastseliina–Kirikumäe;

Valgjärve–Kanepi–Osula;

Sõmerpalu–Nursi;

Väimela–Parksepa–(Võru)–Sõmerpalu–(Haidaku)–(Osula)–Linnamäe;

Peri–Partsi ja Põlgaste asumite vahel.

Baasvõrgu arendamisele järgneb Palo sõnul ka seni ühendamata jäänud ettevõtjate, kodude või asutuste liitumispunktidesse lisamine ehk nn „viimase miili” väljaehitamine.

„Riigil on viimase miili ehitamiseks järgnevateks aastateks kokku 20 miljonit eurot. Juhul, kui sellele rahale lisandub 2/3 omavalitsuste ja liitujate panust, saame juba rääkida 60 miljoni euro suurusest investeeringust lairiba väljaehitamiseks lähiaastatel,” lisas Palo.

LÕUNAEESTLANE


Warning: Undefined array key "pages" in /data01/virt43547/domeenid/www.lounaeestlane.ee/htdocs/wp-content/plugins/facebook-messenger-customer-chat/facebook-messenger-customer-chat.php on line 181