Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Riigikogu majanduskomisjon lükkas aasta võrra edasi ELi biokütuse direktiivi jõustava seaduseelnõu rakendumise, mis muidu toonuks 1. maist kaasa mootorikütuse hinnatõusu.

„Nimetatud direktiiviga tuleb liikmesriikidele kohustus, mille kohaselt peab aastaks 2020 tarbitud transportkütustest moodustama taastuvast allikast toodetud kütus ehk biokütus kümme protsenti kütuste koguenergiast,” rääkis majanduskomisjoni esimees Aivar Kokk.

Muudatuste jõustumisel ennustatakse bensiini ja diislikütuse hinnatõusu ühest eurosendist kuni viie eurosendini liitri kohta järgnevatel aastatel.

„Kuigi jutt käib üksikutest eurosentidest kütuseliitri kohta, siis tegemist on põhimõttelise otsusega. Eesti võtab direktiivi üle, aga rakendab seda alles viimasel hetkel, et kaitsta meie tarbijaid. Samas ei riku me Euroopa Liidus kokkulepitud reegleid,” lisas Kokk.

Esialgu sätestas seaduseelnõu, et käesoleva aasta 1. maist tuleb direktiiv rakendada, siis muudatusettepaneku tulemusel jõustub see aasta hiljem ehk 1. mail 2018.

LÕUNAEESTLANE


Warning: Undefined array key "pages" in /data01/virt43547/domeenid/www.lounaeestlane.ee/htdocs/wp-content/plugins/facebook-messenger-customer-chat/facebook-messenger-customer-chat.php on line 181