Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

2. jalaväebrigaadi kuuluva Kuperjanovi pataljoni umbes 400 ajateenijat andis reede ennelõunal sõduritõotuse, millega sai läbi nende sõduri baaskursus.

„On lõppenud järjekordne sõduri baaskursus, mis on olnud osalejatele väljakutseks ning sammuks mugavustsooni piiri taha. See kursus pole olnud kerge, aga sõduriks saamine ei olegi kerge tee,” ütles Kuperjanovi jalaväepataljoni ülem major Toomas Tõniste.

Baaskursuse käigus omandasid sügisel teenistusse kutsutud noormehed rivis käitumise ning relva kasutamise oskused, samuti metsas tegutsemise ja seal ellujäämise põhitõed ning teised sõduri alusteadmised.

Kursuse lõpus läbisid ajateenijad kümme eksamit ja lõpurännaku. Rännaku ja eksamite edukas läbimine annab sõdurile õiguse kanda pataljoni pealuu ja kontidega embleemi.

Värskete kuperjanovlaste teenistus jätkub allüksustesse formeerimisega ning pärast aastavahetuse puhkusi jätkatakse juba allüksuste kursusega. „Uuel aastal ootab ees allüksuse kursus, mis sulandab üksiksõdurid löögijõuliseks üksuseks – Kuperjanovi pataljoniks,” lisas Tõniste.

Kuperjanovi jalaväepataljon on üks Eesti suuremaid ja moodsamaid väeosi. Pataljon loodi Vabadussõja alguses 1918. aastal ja taasasutati 1992. aastal Võrumaal Meegomäel. Pataljonis läbib igal aastal ajateenistuse üle 800 sõduri.

Ajateenistusse kutsutakse kolmel korral aastas – juulis, oktoobris ja jaanuaris. Kõik ajateenistusse kutsutud noored läbivad esmalt sõduri baaskursuse.

Vaata pildigaleriid ja videot Kuperjanovi pataljonist.

Arved Breidaks


Warning: Undefined array key "pages" in /data01/virt43547/domeenid/www.lounaeestlane.ee/htdocs/wp-content/plugins/facebook-messenger-customer-chat/facebook-messenger-customer-chat.php on line 181