Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Vana-Võromaa kultuurikojas avati kolmapäeval hüperrealismi elava klassiku Ilmar Kruusamäe portreede näitus „Inimene”.

Tegemist on töödega, millest mööda vaadata on samahästi kui võimatu, sest inimest on nendel maalidel tõesti palju.

„Formaat võimendab kõike,” rääkis Kruusamäe Lõunaeestlasele. „Inimene on portree peal 7-10 korda suurem, kui tegelikult ja keegi nagu ei kujutagi ette, kuidas näeb välja kümnekordne portree. Kõik on hoopis teises mõõtkavas.”

„Ma maalin pooleteist meetri kauguselt ja, kes fotograafias teab, siis silmad peavad harjuma lainurgaga,” lisas kunstnik.

Lainurk-vaates maalitud taiestel vaatavad galerii seintel publikuga tõtt Eesti kultuuritegelaste portreed, mis oma elutruudusega on saanud omamoodi ajakapsliks näiteks Sven Kivisildnikule, Tõnis Mäele, Arvo Kukumäele ja teistele loomeinimestele.

Maalid sünnivad päevavalguses

Kruusamäe loodud portreed pole mitte üksnes hiiglaslikku mõõtu (kaaluvad umbes 15 kg), vaid ka nende maalimine võtab rohkelt aega, kuna kõik tööd sünnivad päevavalguses.

Et aga päikesevalgusega on meie laiuskraadil täpselt nii, nagu on, siis võib Kruusamäe sõnul mõne maali valmimine võtta ka aasta.

„Ühtegi maali ei ole nii maalitud, nagu siin näitusel näha – pirnide või lampide all. Nad tegelikult näevad välja hoopis teistsugused,” sõnas ta.

Sellegi poolest on näitus avatud 30. aprillini.

Vaata pildigaleriid ja jutuajamist Ilmar Kruusamäega järgnevast videoloost.

Arved Breidaks


Warning: Undefined array key "pages" in /data01/virt43547/domeenid/www.lounaeestlane.ee/htdocs/wp-content/plugins/facebook-messenger-customer-chat/facebook-messenger-customer-chat.php on line 181