Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Põlvamaal aitas julge mees kinni pidada kaupluses noaga müüjat ähvardanud mehe.

Politsei sai pühapäeva õhtul väljakutse Veriora valda kauplusesse, kus 61-aastane mees ähvardas noaga müüjat.

Sündmustesse sekkus toimuvat pealt näinud mees, kes haaras ähvardaja käest noa. Meeste vahel tekkis rüselus, mille käigus sai ähvardaja kergemalt viga, kuid tänu sekkunud mehele ei olnud tal võimalik kellelegi teisele viga teha ega põgeneda.

Politsei pidas ta kuriteos kahtlustatavana kinni, vahendas Lõuna prefektuuri pressiesindaja.

LÕUNAEESTLANE

Võrus puhkes nädalavahetusel kaks konflikti, mille lahendamiseks tuli sekkuda politseil.

Laupäeval sai politsei väljakutse Luha tänavale, kus joomingu käigus olid tülli läinud 43-aastane mees ja 45-aastane naine. Politsei viis agressiivse naise kainenema.

Ööl vastu pühapäeva sai politsei väljakutse Koidula tänaval asuva ööklubi juurde, kus kaklesid 25-aastane ja 29-aastane mees.

Nähtavaid vigastusi kummalgi mehel ei tuvastatud ning juhtunu üksikasjad on selgitamisel, teatas Lõuna prefektuuri pressiesindaja.

Lõunaeestlane

Räpinas puhkes esmaspäeva õhtul ühes Karja tänava korteris tüli isa ja poja vahel, mis lõppes poja kallaletungiga isale.

Politsei sai kella 17.50 ajal teate, et 33-aastane alkoholijoobes mees tungis kallale samuti alkoholi tarvitanud 53-aastasele isale.

Politsei pidada lööja kuriteos kahtlustatavana kinni.

Kannatanu meedikute abi ei vajanud, teatas Lõuna prefektuuri pressiesindaja.

Lõunaeestlane

Mammaste külas varastati Tehnika teel asuva ettevõtte parklast neljalt veokilt aku.

Aiaga piiratud parklas seisnud veokitelt kadusid akud 10. veebruari öösel, teatas Lõuna prefektuuri pressiesindaja.

Kahju on selgitamisel.

Lõunaeestlane

Veriora vallas tungis laupäeva õhtul 63-aastane joobes mees kallale oma elukaaslasele, kes vajas seetõttu esmaabi.

Juhtum leidis aset 4. veebruari õhtul kella 19 ajal, kui alkoholi tarvitanud mees tungis Leevi külas asuvas talus kallale oma 53-aastasele elukaaslasele, kes ka oli alkoholi pruukinud, teatas Lõuna prefektuuri pressiesindaja.

Meedikud andsid kannatanule esmaabi ning jätsid naise kodusele ravile. Joobes agressiivse mehe viis politsei kainenema.

Juhtunu asjus algatati menetlus kehalise väärkohtlemise tunnusel.

Lõunaeestlane

Võru vallas Raiste külas varastati jaanuaris talu kinnistult elektrienergia arvesti ja kaitselüliti.

Vargusest anti politseile teada 27. jaanuaril, vahendas Lõuna prefektuuri pressiesindaja.

Kahju on 233 eurot.

Lõunaeestlane

Väimela alevikus tungiti ööl vastu laupäeva kallale 28-aastasele mehele, kes vajas seetõttu esmaabi.

Kallaletung alkoholijoobes mehele pandi toime 28. jaanuaril kella ühe paiku öösel, teatas Lõuna prefektuuri pressiesindaja.

Kannatada saanud mehe viisid meedikud esmaabi andmiseks haiglasse, kust ta hiljem viidi kainenema.

Ründaja isikut selgitab politsei. Algatatud on menetlus avaliku korra raske rikkumise tunnusel.

Lõunaeestlane

Politsei pidas kuriteos kahtlustatavana kinni Tartus ööl vastu reedet relvataolise esemega inimesi sihtinud mees.

Esialgsetel andmetel väljus pärast südaööd Riia ja Turu tänava ristmikul foori keelava tule taga seisnud Honda maasturist mees, kes sihtis relvataolise esemega kõrval seisnud Volkswagen Golfis olnud võõraid inimesi.

Suurema ohu ennetamiseks andis Volkswageni juht kohe gaasi ning põgenes, vahendas Lõuna prefektuuri pressiesindaja. Juhtunust teatati ka häirekeskusele.

Tartu patrullid asusid sõidukit otsima, kammides läbi piirkonda jäävad pea- ja kõrvaltänavad ning sõiduk leiti Annelinnas Paju tänaval ühe baari juurest.

Kahtlusalune tabati Ülikooli tänaval

Maasturis oli kolm meest, kuid ükski neist ei vastanud kirjeldusele arvatavast kahtlustatavast. Autosolijaid küsitledes selgus, et otsitav mees oli vahepeal Ülikooli tänaval autost välja läinud.

Maasturis olnud mehed kinnitasid, et relvataolise eseme näol oli tegu õhkrelvaga. Samast masinast leidis politsei kaks õhkpüstolit, mis võeti uurimise ajaks politseisse hoiule. Üks maasturis olnud joobes mees ei allunud korraldustele ja ta viidi kainenema.

Patrullid asusid taas üle linna otsingutele, et tabada kuriteos kahtlustatav. Kesklinnas liikus mehe kuumadel jälgedel ka ekipaaž teenistuskoeraga. Õnneks polnud vaja Ülikooli tänavalt kaugemale minnagi, mees tabati kiirtoitlustuskoha juures.

Politsei pidas ta kuriteos kahtlustatavana kinni ning toimetas mehe asjaolude selgitamiseks arestimajja. Juhtunut uuritakse kriminaalmenetluses, mis käsitleb avaliku korra rasket rikkumist.

Tartu politseijaoskonna juht Veiko Järva selgitas, et enamikul relvaga seotud juhtudest selgub, et reaalset ohtu õnneks ei ole ning korrarikkumine toimub liigsuurest alkoholijoobest või lihtsalt mõtlematust tegevusest.

„Ka antud juhul oli teo toimepanija alkoholijoobes. Samas on avaliku korra raske rikkumise eest karistus karm, olenemata, kas see pandi toime relva või relvale sarnase esemega, kainena või joobnuna,” ütles Järva.

Lõunaeestlane

Võrumaal registreeriti eelmisel aastal 573 kuritegu ehk 93 tükki vähem kui aasta varem. Põlvamaal piirdus kuritegude arvu vähenemine ühega ning Valgamaal suurenes kuritegude arv 605ni.

Võrumaal langes eelmisel aastal nii kuritegude, varguste kui ka kehaliste väärkohtlemiste arv, selgub justiitsministeeriumi teisipäeval avaldatud statistikast.

Põlvamaal vähenes kuritegude ning varguste arv, kuid kehaliste väärkohtlemiste arv kasvas 15 võrra 145 juhtumini.

Valgamaal suurenes kuritegude arv viis protsenti, kuid varguste arv vähenes 15 protsenti. Kehaliste väärkohtlemiste arv tõusis Valgamaal 12 protsenti 164 juhtumini.

Justiitsminister Urmas Reinsalu sõnul Eestis üldine kuritegevus kahaneb ja kriminaalpoliitika peab muutuma täpsemalt sihitumaks retsidiivse kuritegevuse ja kõrgohtlike kuritegude suunal.

„Kriminaalpoliitika üheks oluliseks eesmärgiks peab lähemas tulevikus olema raske korduvkuritegevuse vähendamine ja riigi tugevam kehtestamine paadunud õigusrikkujate suhtes,” ütles Reinsalu.

Alaealiste kuritegevuse ennetuseks erikohtlemine

Tema sõnul on alaealiste kuritegevus langenud peaaegu 1000 juhtumi piirimaile. Suur osa alaealiste kuritegudest on eakaaslaste vahelistest konfliktidest välja kasvanud vägivallateod ja kas poodidest või isiklike asjade vargused.

Uute rikkumiste ärahoidmiseks on kavas luua alaealiste õigusrikkujate erikohtlemise süsteem, mis reageeriks alaealise riskidele ja vajadustele.

„Kõige viimane koht alaealise karistamiseks on vangla. Teadusuuringud näitavad, et alaealiste õigusrikkujate riskikäitumise põhjused on sageli ealised ja seotud noore arenguprotsessidega,” lisas Reinsalu.

Kokku registreeriti 2016. aastal 28 986 kuritegu. Varavastaseid süütegusid registreeriti eelmisel aastal 26 614, neist 12 372 olid kuriteod. Aasta varem oli see number 31 382, millest 14 966 olid kuriteod. Registreeritud vägivallakuritegude arv oli 7641.

Joobes sõidukijuhtimise süütegusid registreeriti 5875 (sõidukijuhi vere alkoholisisaldus oli vähemalt 0,5 mg/g või oli tegu narkojoobega); neist 2866 olid kuriteod.

Kuritegevus vähenes enamikus maakondades. Jätkuvalt oli kuritegevuse tase keskmisest kõrgem Ida-Virumaal ja Harjumaal ning kõige madalam Lääne-Eesti saartel.

Lõunaeestlane

Kuritegevuse statistika Kagu-Eestis 2016 (võrreldes 2015)
Maakond PÕLVAMAA VALGAMAA VÕRUMAA
Kuriteod 613 (-1) 605 (+28) 573 (-93)
Vargused 167 (-10) 122 (-22) 126 (-22)
Kehaline väärkohtlemine 145 (+15) 164 (+18) 95 (-28)

Allikas: justiitsministeerium

Räpinas läksid ööl vastu pühapäeva kolm meest Rahu tänava garaažis tülli, mis ühele neist lõppes traumapunktis.

Politseile teatati kella 2.30 ajal, et kaks tuttavat meest on garaažis puhkenud tüli käigus kallale tunginud 34-aastasele alkoholi tarvitanud mehele.

Kannatanu toimetati esmaabi saamiseks haiglasse, teatas Lõuna prefektuuri pressiesindaja.

Politsei algatas juhtunu asjus menetluse kehalise väärkohtlemise tunnusel.

Lõunaeestlane

Politsei pidas teisipäeval Valgas kinni mehe, keda kahtlustatakse tuttavalt naisterahvalt terariista ähvardusel ehete röövimises.

Politsei sai teisipäeval teade, et Valgas Kesk tänaval korteris ähvardas mees tuttavat naist terariistaga, röövis temalt erinevaid kuldehteid ning põgenes. Naine oli juhtunust šokis, kuid vahejuhtumis õnneks viga ei saanud.

Esimesel võimalusel teatas ta juhtunust politseile ning andis korrakaitsjatele mehe kirjelduse. Rööviga tekitatud varalist kahju hindas ta umbes 1300 eurole, vahendas Lõuna prefektuuri pressiesindaja.

Mees liikus Läti suunas

Kuriteoteate laekudes asus politsei selgitama teo toime pannud mehe isikut ning tema võimalikku liikumissuunda. Kuna politseil oli alust arvata, et mees võib liikuda Valgast Läti suunas, teavitati juhtunust ka naaberriigi kolleege.

Kiire koostöö tulemusel pidas politsei kuriteos kahtlustatavana kinni 30-aastase Läti vabariigi kodaniku, kelle juurest avastati ka osa varastatud ehetest.

Lõuna Ringkonnaprokuratuur on taotlenud kahtlustatava eeluurimise ajaks vahi alla võtmist. Prokurör Valdo Gerassimovi sõnul ei ole kahtlustatavat Eestis varasemalt kriminaalkorras karistatud, kuid asjaolu, et ta on korduvalt erinevate varavastaste ja narkootikumidega seotud süütegude eest karistatud Lätis annab aluse arvata, et ta pole varasematest karistustest õppust võtnud.

„Uute kuritegude toimepanemise vältimiseks on prokuratuuri hinnangul hädavajalik kahtlustatav eeluurimise ajaks ühiskonnast isoleerida,” ütles Gerassimov.

Valga politseijaoskonna politseimajor Andres Saaron ütles, et viimastel aastatel on Valgamaal röövide arv märgatavalt langenud.

„Näiteks mullu registreeriti Valgamaal kolm röövi, sellele eelnevatel aastatel keskmiselt kümmekond aasta kohta,” kirjeldas Saaron.

Lõunaeestlane

Põlvas varastati neljapäeval Kesk tänaval asuvast salongist hetkeks järelevalveta jäetud käekotist rahakott.

Rahakotis oli omaniku ID-kaart ning sularaha, teatas Lõuna prefektuuri pressiesindaja.

Vargusega tekitati kahju kokku 1000 eurot.

Lõunaeestlane

Valgas murdis ööl vastu kolmapäeva Nurme tänaval asuvasse eramusse mees, kelle politsei esmalt kainenema viis.

Sündmuskohal käinud politseinikud avastasid, et lukustatud majal oli lõhutud aken ning majas viibis majaomaniku endine elukaaslane.

Politseinikud viisid 46-aastase joobes mehe kainenema.

Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel, teatas Lõuna prefektuuri pressiesindaja.

Lõunaeestlane

Tartu kesklinnas laupäeva hommikul aset leidnud sündmusteahela käigus lõi joobes meest üht politseinikku jalaga.

Juhtum leidis aset kella 7 paiku, kuiTartu kesklinnas patrullinud politseinikud märkasid Ülikooli tänaval joobes meest, kes käitus teiste inimeste suhtes ründavalt, millest tekkis rüselus, teatas Lõuna prefektuuri pressiesindaja.

Politsei lahutas osapooled, tõmbas 27-aastase mehe eemale ning palus tal isiku tuvastamiseks, joobe tuvastamiseks ja teisteks toiminguteks tulla politseiautosse. Mees politsei korraldustele aga ei allunud: ta keeldus dokumendi esitamisest ning jaoskonda kaasa tulemisest.

Samal ajal kui politseinikud asusid teda jõudu kasutades sõidukisse paigutama, lõi kõrvaline 23-aastane mees üht politseiametnikku jalaga ning põgenes.

Politsei pidas ta kinni ning mõlemad vahejuhtumis osalenud mehed viidi esialgu kainenema. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Lõunaeestlane


Warning: Undefined array key "pages" in /data01/virt43547/domeenid/www.lounaeestlane.ee/htdocs/wp-content/plugins/facebook-messenger-customer-chat/facebook-messenger-customer-chat.php on line 181