KAS ON KÜLM? 5 nippi, kuidas hoida kodu soojana
Küünlakuu tõi kaasa külmad talveilmad, mis omakorda suurendab kodukulusid. Eesti Energia kodukliendi segmendijuht Mihkel Pedak jagab soovitusi, mida saaks kodus ära teha, et talviste külmakraadidega kodu soojana püsiks.
Hoia radiaatorid vabad
Tavaliselt ei ole radiaatorid just kõige atraktiivsemad sisekujunduselemendid, mida varjatakse kardinate, kuid teinekord isegi mööbliga. See aga takistab sooja õhu vaba liikumist ruumis, mistõttu võib mööbli taga olla küll väga soe, kuid toas on ikka jahedavõitu. Kui toas kipub külmemal perioodil jahedaks minema, siis hoolitse selle eest, et radiaatorid ei oleks kaetud.
Ahjust soe tuppa
Söögi valmistamiseks kasutatav kuumus annab oma panuse ka toasooja tekkimisse. Omamoodi võib seda nimetada energia taaskasutamiseks. Tee kodus süüa, siis jääb soojus tuppa.
Ära küta üle
Kaasaegsed küttesüsteemid kasutavad termostaate, mis võimaldavad tubades temperatuure vastavalt soovile muuta. Peenemaid lahendusi saab programmeerida näiteks nii, et tööpäeviti, mil kodus ei viibita, ruume täisvõimsusel ei köeta. Energiasäästliku lahenduse leidmiseks jälgi oma energiakasutust erinevates olukordades – elektrikütet või soojuspumpa kasutades aitab seda teha Eesti Energia mobiiliäpp.
Kutsu sõbrad külla
Kui ühes ruumis viibib korraga palju inimesi ja on rohkelt sooje mõtteid, siis mõjub see kodule tõhusa soojaallikana. Kas teadsid, et üks inimene annab ruumi keskmiselt 80W sooja? Hoia oma lähedased ligidal hoolimata aastaajast.
Vaata aknad üle
Vanemate majade ja korterite aknad pole teadupärast piisavalt soojapidavad. Aknaraamide ümber olevatest pragudest läheb soe õhk väga kiiresti välja ning korter või maja on jahe olenemata pidevast kütmisest. Kui akende vahetus ei ole võimalik, siis külmemal perioodil tasuks aknaraamid täita soojustava, kuid samas hingava materjaliga.
FOTO: Pixabay