Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Riigikogus on kolmapäeval esimesel lugemisel kliimamuutustega kohanemise arengukava, mis annab suunised, kuidas kliimamuutustega paremini toime tulla.

Keskkonnaminister Marko Pomerantsi sõnul võib erinevate kliimastsenaariumite ja projektsioonide põhjal väita, et kliima muutub ning teades selle mõju, saab ja tuleb muutusteks valmis olla.

„Arvestades, et kliimamuutused mõjutavad nii majandust, keskkonda kui ka tervet ühiskonda, on kindel see, et praegu tegutseda ning ennetusmeetmeid rakendada on odavam, kui hiljem üleujutuste või tormide tekitatud kahjusid likvideerida,” sõnas Pomerants.

Kuigi Eestis ei ole kliimamuutuse mõjud nii äärmuslikud kui paljudes teistes maailma ja Euroopa riikides, sagenevad kliimastsenaariumite kohaselt ka Eestis aastaks 2100 oluliselt üleujutused ja suvised põuaperioodid.

Lähema saja aasta jooksul suureneb kaldaerosioon ja kaldarajatised satuvad ohtu ning suurenevad tormikahjustused. Samuti on mõjutatud jää- ja lumikatte kestuse perioodid ning merevee ja siseveekogude tase, ennustatakse kliimamuutustega kohanemise arengukavas.

Seetõttu peab tulevikus olema valmis sagedamasteks metsapõlenguteks, tormideks, üleujutusteks ning uuteks taimekahjuriteks ja võõrliikideks.

Oodata on ka head mõju

Kliimamuutustel on ka positiivseid tagajärgi, sest pikeneb suveturismi hooaeg, tuuleenergia mahtude võimekus kasvab, kasvatada saab uusi põllukultuure ning suurenevad ökoinnovatsiooni ja IT valdkonna võimalused.

Lõunaeestlane


Warning: Undefined array key "pages" in /data01/virt43547/domeenid/www.lounaeestlane.ee/htdocs/wp-content/plugins/facebook-messenger-customer-chat/facebook-messenger-customer-chat.php on line 181