Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) pani jaaninädalal müüki Võru vana politseimaja Kreutzwaldi tänavas.

„Jah, vana politseimaja on käesoleva aasta müügiplaanis ja nüüdseks on alustatud ka aktiivse müügiga,” kinnitas RKASi avalike suhete juht Madis Idnurm Lõunaeestlasele.

Hinnaga 124 900 eurot on müügis kaks endisesse politseihoonete kompleksi kuulunud kahekorruselist maja, pluss garaažid. Krundi suurus on 2382 ruutmeetrit.

Võru politseijaoskond kolis Kreutzwaldi tänava majadest välja 2015. aasta juulis, kui Nöörimaal oli valminud uus politsei- ja päästehoone. Pärast seda on Kreutzwaldi 52/52A majad seisnud tühjalt.

ARVED BREIDAKS

Võru linnavolikogu andis kolmapäeval linnavalitsusele loa osta Võru bussijaama naabruses kaks kinnistut, et rajada sinna autoparkla.

Parkla tahetakse rajada Tartu tn 7 ja Tartu tn 9 kinnistule, mis mõlemad kuuluvad praegu ASile KPG. Ettevõte on valmis kinnistud müüma, küsides 1457 ruutmeetri suuruse Tartu tn 7 eest 6000 ning 1301 ruutmeetri suuruse Tartu 9 eest 3000 eurot.

„Kinnistuid ja seda ümbritsevat maa-ala soovib linn kasutada sõidukite parkla rajamiseks, mida saaksid kasutada nii bussireisijad, linnas toimuvate avalike ürituste külastajad kui ka linna külastavad ja siin elavad inimesed,” seisab volikogu protokollilise otsuse eelnõus.

Eelkõige soovib linnavalitsus uue parkla rajamisega lahendada parkimiskohtade puuduse bussijaama ümbruses, sest praegu selleks kasutatav maa-ala bussijaama vastas üle tee ei kuulu linnale.

Kui linn saab maa omanikuks on võimalik alustada üldplaneeringut muutev detailplaneeringu menetlus maa sihtotstarbe ja maa kasutuse muutmiseks. Praegu on mõlema kinnistu sihtotstarve elamumaa.

ARVED BREIDAKS


Warning: Undefined array key "pages" in /data01/virt43547/domeenid/www.lounaeestlane.ee/htdocs/wp-content/plugins/facebook-messenger-customer-chat/facebook-messenger-customer-chat.php on line 181