Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Parksepa Keskkoolis tähistati õppeaastaga lõpusirgele jõudmist reedel toimunud üle-koolilise keskaja päevaga, mis päädis suurejoonelise lahinguga kooli taha püstitatud linnuse pärast.

Keskaja päev koosnes ühtekokku 11 töötoast, kus valmistati relvi, pandi tööle kooli kiviheitemasin, katsuti rammu mõõgavõitluses, prooviti vibulaskmist, tapriviset, kuid leidus ka rahumeelsemaid tegevusi, näiteks tantsimine.

„Kuna Parksepa Keskkool on natukene kiiksuga kool, siis tegelikult selline ajalooline üle-kooliline päev ei toimu mitte üldse esimest korda,” rääkis kooli huvijuht Airi Pütsep Lõunaeestlasele.

„Meil on toimunud Kirumpää linnuse vallutamine ja ka muinasaja päev ning kuna see on õpilastele väga meeldinud, siis sel aastal tuli mõte, et võiks jälle midagi sellist teha,” lisas ta.

Kuigi ilm oli tuuline ning jahe, pidasid lapsed hästi vastu, sest päeva maiuspalaks oli suur tormijooks kooli taha pinnasehunnikule püstitatud linnusele, kuhu varjunud paganatel ei olnud ristisõdijate vastu vähimatki lootust.

Vaata pilte ja videolugu keskaja päevast.

ARVED BREIDAKS


Warning: Undefined array key "pages" in /data01/virt43547/domeenid/www.lounaeestlane.ee/htdocs/wp-content/plugins/facebook-messenger-customer-chat/facebook-messenger-customer-chat.php on line 181